Освітянам у Тернополі з нагоди 8 Березня даруватимуть добре слово і посмішку (Відео)

березеньВід святкування Міжнародного жіночого дня відмовилися цього року чимало освітян Тернополя.

Україна зараз переживає нелегкі часи, пояснюють вчителі, тож – не до святкування. Тож не відзначатимуть 8 березня більшість дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів Тернополя. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. На родинну толоку в Тернополі усіх запрошують 7 березня

Святкувати чи ні 8 Березня – особиста справа кожного, вважають у школі №3 Тернополя. І свята цього ніхто не відміняв, але вчителі у школі, а це 90% жінок, відзначати цей день відмовилися. Святкувати 8 Березня чи ні – вирішували разом із батьками. Для цього зібрали шкільну раду. Більшість батьків ініціативу педагогів підтримала.

– Батьки самі мали ініціативу не проводити ніяких святкувань у школі. Всі прекрасно знають, яка зараз ситуація в країні. Святкувань ніяких гучних ми не проводимо, – каже мама учениці 4-А класу школи №3 Тернополя пані Наталя.

Колектив школи, натомість, запропонував батькам і учням допомогти постраждалим на майдані у Києві, які зараз лікуються в Тернопільській університетській лікарні.

Читайте також. Освітяни Тернопілля закликають спільно розбудовували наш дім – Україну

В управлінні освіти Тернопільської міськради пояснюють: державне свято освітяни не відміняють. Близько 70-80% дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів вирішили через події в Україні Міжнародний жіночий день не відзначати.

Заплановані наперед ранки в дитячих садочках чи свята проводити будуть, а також дарувати подарунки: листівку зроблену власноруч, пісеньку чи високі досягнення у навчанні. Подарувати 8 березня можна вчителю і вихователю добре слово, посмішку, вважає Ольга Похиляк.

Читайте також. Тернопільщина: у вузах і школах – уроки до ювілею Тараса Шевченка

– Зважаючи на те, що кожна родина з хвилюванням відповідним сприймає всі ці події, то нам не до свята, – говорить начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк. – Необов’язково збирати кошти і дарувати якісь цінні подарунки. Я думаю, що оті квіти і подарунки не принесуть якоїсь радості великої вчителю, педагогу. Тому я, користуючись нагодою, звертаюся до батьків, до голів батьківських комітетів: якщо збирали кошти, то віддайте їх назад батькам.

Подарунки вчителям, вважає Ольга Похиляк, – радянський пережиток і вважає. Від такої практики потрібно відходити.

Читайте також. У Тернополі студенти вшанували “Небесну сотню” (Фото)

– Знаємо прекрасно, що в Європі – зовсім інші цінності, – каже вона. – Ніхто не заохочує цукерками вчителів чи вихователів, ніхто не дарує окремо чи назагал якихось подарунків. Я впевнена, що буде зміцнена і багато, розвинута держава. Я переконана, що повернуться лицем нарешті до вчителя і вчитель буде стояти на такій висоті, що зможе гідно отримувати зарплату і тому не буде потреби у подарунках і святкуваннях.