“Останні три роки Тернопільську область свідомо руйнували”, – голова ОДА Олег Сиротюк (Відео)

P6160002-nНа останньому чи як максимум – передостанньому місці в Україні за показниками економічного розвитку нині перебуває Тернопільська область. Вона значно відстала навіть від своїх набагато бідніших ресурсами сусідів.

Читайте також. Допомогти воякам тернополяни можуть у різний спосіб: кинути гроші у скриньку чи принести продукти у штаб (Відео)

Такі результати «роботи» керівників області за часи незалежності, а особливо – за три останні роки. Це довів аудит, проведений новим керівництвом ОДА за перші 100 днів його роботи. Саме звіту за цей період була присвячена сьогодні, 16 червня, зустріч керівників краю із представниками ЗМІ.

Голові Тернопільської ОДА Олегові Сиротюку нині довелося констатувати неприємні факти: найнижча в Україні заробітна плата, найвищий відсоток безробітних, майже повна відсутність виробничої сфери, ставка – на торгівлю та розваги. Ось таким нині є економічне «обличчя» Тернопілля.

Причин – чимало, вони – системні і запущені. Наприклад, кризовою є ситуація у сферах надрокористування та землекористування. Під час аудиту виявили сотні об’єктів незавершеного будівництва, причому деякі з них щороку отримували чимале фінансування, але натомість виявилися розграбованими. Турбує обласну владу проблема сміттєзвалищ – із 830 діючих сміттярок лише 18 (!) є паспортизованими. А найбільший постачальник відходів – обласний центр як не мав, так і не має ані сміттєсортувальної лінії, ані, тим паче, сміттєпереробного заводу.

Турбують керівництво краю і проблеми, що не дають відродити аеропорт і створити логістичний центр. Псують імідж краю зруйновані дороги Тернопілля. То чому ж дивуватися, що немає інвестицій? Причому ще глибшому осіданню області у різних рейтингах сприяла корупція, що процвітала у контролюючих органах. Мовляв, є випадки, коли десятиліттями працювали незаконні кар’єри біля постів ДАІ, але на це заплющували очі – просто «не бачили» вантажівок із піском.

Через усе перелічене сьогоднішній голова ОДА переконаний, щонайменше останні три роки Тернопільську область свідомо руйнували.

– Величезною проблемою в області є неадекватна робота фіскальної системи. Були створені такі умови, коли багато підприємств змінювали місце реєстрації, щоб уникнути тиску. Ми маємо величезні втрати по митниці. Адже тернопільські підприємства розмитнюються деінде, тому що не хочуть працювати тут. Обсяг цих втрат оцінюється щонайменше у вісімдесят мільйонів гривень, – наголошує Олег Сиротюк.

Натомість заступник голови ОДА Леонід Бицюра назвав ще вражаючішу цифру. За його підрахунками, тиск на бізнес з боку попередньої влади краю та фіскальних органів вилився загалом у втрати близько 1 млрд грн у вигляді податків і зборів. Звісно, що область за таких умов буде дотаційною.

Через це нинішні керівники Тернопілля ставлять перед собою чіткі завдання: повернути довіру підприємців до влади, створити комфортні умови для інвесторів, зупинити корупцію. Окрім того, за умов тотальної економії та нестачі коштів в Україні очільники ОДА вирішили, що треба визначитися з пріоритетними напрямками розвитку області і вкладати наявні ресурси саме у них.

Серед уже зробленого Олег Сиротюк і його підлеглі назвали налагодження партнерських відносин з представницькими органами влади, порозуміння з правоохоронцями та громадськістю. Мовляв,  головне завданням обласної влади від березня – агресії щодо Криму, до травня – святкування 1 і 9 травня та виборів Президента, було збереження порядку та забезпечення безпеки жителів Тернопільщини. Саме завдяки співпраці влади, громади і міліції вдалося утримали ситуацію стабільної, наголосив пан Сиротюк.

– В області за цей період уперше за 23 роки Незалежності була порушена кримінальна справа – державна зрада. І надалі вживається інший комплекс заходів з упередження, недопущення, виявлення і протидії будь-яким спробам дестабілізувати ситуацію в області, – каже Олег Сиротюк.

Власне, голова ОДА сьогодні озвучив чимало фактів, які можуть бути цікавими для читачів «7 Днів-Україна», тому ми обіцяємо згодом зупинитися на певних пунктах докладніше.