“Особисто готовий очолити”, – гендиректор МАГАТЕ хоче спеціальної місії на Запорізьку АЕС

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Ґроссі пропонує очолити місію фахівців агентства на Запорізьку АЕС для посилення заходів її безпеки.

Про це він заявив у четвер на засіданні Ради безпеки ООН, передає “Укрінформ“.

Глава МАГАТЕ наголосив: оскільки ЗАЕС перебуває на тимчасово окупованій території, експерти можуть потрапити на станцію, якщо місія співпрацюватиме як з Україною, так і з Росією.

“Я особисто готовий очолити таку місію”, – наголосив Ґроссі.

У ході місії експерти могли б оцінити фізичні збитки, заподіяні станції. Зокрема стан основних і резервних систем безпеки, умови роботи персоналу. Також необхідно провести технічне обслуговування обладнання, яке забезпечує віддалену передачу даних для МАГАТЕ.

"Місія на об'єкт також дасть нам можливість вжити термінові заходи щодо гарантій безпеки, перевіривши стан реакторів та обладнання, ядерних матеріалів, сховища свіжого і відпрацьованого палива", - додав Ґроссі.

Читайте також: Потрібна термінова домовленість щодо периметра демілітаризації Запорізької АЕС – Генсек ООН

Таку місію МАГАТЕ було готове провести ще в червні, "але, на жаль, в силу політичних чинників та інших міркувань цього не сталося", зазначив гендиректор агентства.

Ґроссі вкотре наголосив, що будь-які воєнні дії на станції та поблизу неї мають бути негайно припинені, оскільки становлять загрозу для ядерної безпеки.