Особи зі статусом учасника АТО не будуть проходити через процедуру люстрації – Соболєв

imagesУ законі про очищення влади прописана норма, згідно з якою особи, які мають статус учасника АТО, не підпадають під процедуру люстрації. Про це телеканалу “112 Україна” повідомив народний депутат, член фракції “Самопоміч” Єгор Соболєв.

“Я проти того, щоб ми справжніх бійців, героїв, воїнів, які борються за Україну, проводили через процедуру люстрації, тому ми виписали у законі для них виняток. Біда в тому, що несправжні вояки, просто, безсовісні шахраї, які є державними службовцями, намагаються отримати цей статус. В основному, це питання поганого закону, в основному це питання поганих людей і поганих схем, поганого контролю за законом”, – сказав Соболєв.

Зокрема нардеп нагадав про інцидент з колишнім заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитром Ісаєнком, якого парламентарі змусили написати заяву про відмову від статусу учасника АТО, оскільки він нібито не брав участі у бойових діях.

"Ми викрили цього безсовісного заступника міністра будівництва, він сам сказав: "Я ніхто, я зараз припиню називатися ветераном". На наступний день його прем'єр-міністр звільнив. Не треба нічого змінювати в законах, треба взяти і почати їх виконувати", - підсумував Соболєв.

Раніше народний депутат Борислав Береза повідомив, що комітет ВРУ з питань запобігання та протидії корупції подав запит на пред'явлення списку всіх державних чиновників, яким було надано статус учасника АТО.