Особливості відеозйомки на смартфон: як зняти якісні ролики

Можливості відеокамери звичайного смартфона настільки розширилися, що за її допомогою можна зняти якісні ролики, які не соромно показати друзям та викласти в інтернет. Головне — розібратися в нюансах мобільної зйомки та дотримуватися простих правил.

Очищайте об’єктив

Візьміть за звичку перед кожною зйомкою протирати камеру тканиною. Випадково залишений відбиток пальця зробить відео розмитим. Недотримання цього простого правила зведе нанівець усі ваші зусилля.

Мікрофон має бути відкритим

Перевірте, чи не закриваєте рукою мікрофон. Для відеозапису звук не менш важливий, ніж картинка. Функціонал вбудованого мікрофона невеликий. Щоб підвищити якість відео, купіть петличний. Це компактний непомітний мікрофон із передавачем, що спрямовує звук на камерний приймач через бездротовий зв'язок.

Тримайте смартфон правильно

Щоб зробити стабільне, плавне відео, міцно тримайте смартфон, не допускаючи різких рухів та нахилів камери. Можна притиснути лікті до тіла, спертися на стіну. У смартфонах-флагманах, таких як iPhone 13 Pro Max, непогана система стабілізації. Але все одно намагайтеся мінімізувати рухи та коливання камери. Власникам пристроїв без стабілізації краще скористатися штативом.

Знімайте горизонтально

Ніколи не тримайте смартфон вертикально під час зйомки. У результаті отримаєте відео, яке неможливо роздивитися на ноутбуці чи телевізорі. Орієнтуйтесь на горизонт або будь-яку іншу рівну лінію у кадрі, щоб не «завалити» її та створити правильну композицію.

Уникайте перепадів контрастності

Простежте, чи є у кадрі яскраві та затемнені ділянки. Смартфон збалансовує їх. У результаті яскраві ділянки засвітяться, решта стане чорною. Знайдіть таку позицію, щоб не було явних перепадів контрастності. Особливо це важливо при динамічній зйомці. Якщо об'єкт у кадрі переходить із світлої області в темну та навпаки, продумайте його маршрут наперед. Подбайте, щоб у всіх кадрах було оптимальне освітлення.

Вимкніть автоматичний режим зйомки

Стандартні програми — для звичайних користувачів. Вам потрібен доступ до ручних налаштувань. Завантажте спеціальну програму, яка дозволить контролювати параметри камери: ISO, витримку, частоту кадрів, фокус, експозицію, баланс білого. Це важливо для отримання якісного відеоматеріалу.

Установіть правильні налаштування

Дотримуйтеся рекомендацій — витримку слід ставити за правилом секунди, поділеної на подвійну частоту кадрів. Це важливо. Якщо ви знімаєте з частотою 30 кадрів за секунду, то витримка повинна дорівнювати 1/60 с. При зйомці Slow Mo в середньому виходить 120 картинок. Тому час, за який камера фіксує зображення, має бути 1/240 с. Так ви отримаєте якісний відеоролик.

Монтаж відео

Наприкінці зйомки відредагуйте отримані кадри, щоб вирізати непотрібні або об'єднати кілька роликів в один. Простий монтаж доступний у мобільних редакторах. При створенні професійного відео не обійтися без спеціальних програм на комп'ютері.