Росія поставила Україні умови для продовження транзиту газу до Європи українською ГТС

газ-Газпром-дядько з логотипом крутить вентиль -КПЩоб Росія і далі використовула українську газотранспортну систему для транзиту голубого палива до Європи, Україна має купувати газ у Росії.

Зокрема, про таку одну з двох умов заявили в російському “Газпромі”.

Ще однією умовою керівник “Газпрому” Олексій Міллер назвав “обнулення” претензій між “Нафтогазом України” і “Газпромом” та припинення між цими компаніями судової тяганини.

“Друге питання – готовність України до прямих закупок російського газу з 2020 року та визначення обсягів таких закупок. Рішення української сторони напряму впливає на пропускну здатність російської ГТС, яку має підтримувати Газпром на кордоні з Україною”, – заявили у пресслужбі “Газпрому”.

Читайте також: Український «Нафтогаз» переміг російський «Газпром» у міжнародному суді в Стокгольмі

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», “Нафтогаз” виграв ряд судів у “Газпрому”, рішенян яких російська компанія відмовляється виконувати і не хоче сплачувати боргових зобов’язань перед Україною.

Читайте також: Москва почала переговори щодо продовження транзиту газу через Україну — Коболєв

Росія ж не встигає добудувати “Північний потік-2” і в 2020 році змушена буде для виконання своїх міжнродних зобов’язань проводити транзит газу до країн Європи через українську ГТС.

Читайте також: Ми не можемо програти конкурентну боротьбу за європейських партнерів з «Газпромом» — Коболєв

Для внутрішніх потреб Україна не купує газ у Росії напряму вже кілька років.

Читайте також: Завершення побудови газопроводу «Північний потік-2» гарантоване