Канікули “вдалися”: 38 адмінпротоколів склали міліціонери на батьків, 34 – на дітей

Фото - gazeta.dt.ua
Фото – gazeta.dt.ua

Хуліганили, курили, пили спиртне – такі правопорушення учнів під час канікул найчастіше фіксували міліціонери Тернопільщини. Траплялось, що цигарку чи пляшку давали в руки дітям самі дорослі.

За результатами профілактичних заходів під кодовою назвою «Канікули» правоохоронці Тернопільщини склали 366 адміністративних протоколів, з них 34 – на неповнолітніх, повідомляють в УМВСУ в Тернопільській області.

Як розповів старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області Володимир Пахолків, операція проводилася з метою профілактики вчинення неповнолітніми адміністративних та кримінальних правопорушень, недопущення втягнення їх в протиправну діяльність під час шкільних канікул.

Впродовж усієї операції співробітники КМСД спільно з відповідними службами стежили за тим, як проводять свій вільний час неповнолітні. Міліцейська  статистика невтішна.

Не усі школярі відпочивали належним чином. Дітей-порушників найчастіше можна було застати за палінням цигарок у заборонених місцях (складено 18 протоколів), розпиванням спиртних напоїв у громадських місцях (виявлено 12 фактів). Дехто із підлітків вчиняв хуліганські дії.

Дорослі теж нехтували своїми обов’язками щодо догляду за дітьми. Так, міліціонери склали 38 адмінпротоколів на батьків за неналежне виконання своїх обов’язків. Були й такі, що пригощали підлітків спиртним або продавали їм пляшки з алкогольними та слабоалкогольними напоями – таких фактів виявлено 8.

Правоохоронці запевняють, що і надалі будуть проводити профілактичну роботу з неповнолітніми: зустрічатимуться з ними у навчальних закладах, проводитимуть лекції на правову тематику, застерігатимуть від протиправного.