Росія панічно шукає воду для Криму: збирається опріснювати морську

Північно-Кримський канал Україна закрила до звільнення Росією півострова. Архівне фото

Нестачу прісної води в окупованому Криму Росія має намір компенсувати в тому числі через опріснення води Чорного моря.

Про це йдеться в розпорядженні Уряду Російської Федерації від 16 жовтня. Розпорядження затвердило розрахований до 2023 року комплексний план з забезпечення водопостачання півострова.

Крім додаткового очищення стоків і розвідування нових водоносних горизонтів надр Криму, російські окупанти збираються опріснюватий морську воду.

"Будівництво споруд з опріснення морської води за технологією зворотного осмоса в Республіці Крим і м. Севастополі", - такий пункт №11 містить план російських окупантів, затверджений Урядом РФ.

На виконання цього пункту до 2022 року (без врахування будівництва необхідної інженерної інфраструктури) Уряд Росії передбачив виділити 8 мільйонів 200 тисяч російських рублів.

Внаслідок опріснення морської води російські окупанти розраховують отримувати 20 тисяч кубометрів прісної води на добу. Принаймні, це перебдачає затверджений Урядом РФ план.

Читайте також: Україна припинила постачання води в Крим

Нагадаємо, що після анексії українського Криму російські окупанти на півострові зіштовхнулись із проблемою гострої нестачі прісної і питної води.

Читайте також: Російські окупанти вимагають в України повернути воду в Крим. Чубаров назвав умову, за якої це може статись (Відео)

Україна, яка перекрила водопостачання в окупований РФ Крим, відновлювати його не збирається, допоки Росія не поверне Україні незаконно відібраний півострів.

Читайте також: Відновлення подачі води в окупований Крим: новий Прем’єр України заявив про свою позицію (Відео)