Осередок революції у Тернополі перебрався під будівлю облради (Відео, Фото)

P1240003-nПро події останніх днів у Києві та по всій Україні, йдеться на традиційних віче, що відбуваються у Тернополі. Щоправда, вони останнім часом змінили адресу і відбуваються під стінами та у середині будівлі обласної ради, на Грушевського, 8.

Читайте також. У Тернополі створили виконком обласної ради. Тепер він керуватиме краєм (Відео, Фото)

Голова облради Василь Хомінець офіційно заявив, що надав мітингувальникам вільні приміщення “білого дому” для обігріву та спілкування із депутатами різних рівнів.

Читайте також. Тернопіль: Юхима Дишканта – захистити, а КПУ та “Партію регіонів” – заборонити (Відео)

Нагадаємо, останнє за часом зібрання тернополян відбулося в обідню пору у неділю, 26 січня. І зібралося на нього кілька сотень тернополян. Усіх цікавило, що скажуть місцеві лідери Майдану про домовленості у Києві. Власне, перед присутніми весь час виступають відомі уже громаді спікери: активісти місцевого Майдану, керівники громадських організацій, члени Штабу національного спротиву Тернополя та усі громадяни, які бажали висловити свою позицію, повідомляє прес-служба Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”.

Читайте також. Народна Рада України – єдиний легітимний орган влади, який визнають на Тернопіллі

– Хвиля національного спротиву не стихає, – каже керівник Штабу національного спротиву Тернополя, свободівець Володимир Стаюра. – Попри мороз і небажання ставлеників Януковича нас чути, ми прагнемо творити владу в своїй державі і ми будемо це робити як на Заході, так і на Сході, бо ми – єдина нація.

Натомість член Штабу національного спротиву Тернополя, голова фракції ВО “Свобода” у Тернопільській обласній раді Марія Чашка готова була обговорювати із мітингувальниками нагальні питання.

Читайте також. Депутати облради висловили недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну (Відео, Фото)

– Своїми діями ми розпочали творити велику справу, яка зініціювала процес підняття з колін усієї Тернопільщини, – підкреслює, виступаючи перед присутніми під стінами ОДА, керівник Тернопільської міської організації ВО “Свобода” Роман Навроцький. – Ми показали, що з народом потрібно рахуватися, його не можна принижувати!

Читайте також. Міліція в будинку Тернопільської облради охороняє громадський порядок (Відео)

Він звернувся до скептиків, які постійно очорнювали тернопільський Майдан, оббріхували керівників Штабу національного спротиву, займалися провокаціями на замовленням влади.

– Подивіться, скільки тернополян щоденно виходить на Майдани в містах усієї області, скільки людей щоденно виїжджають на Київ! Саме вони своїми діями дали відповідь на усі ці закиди в наш бік – ми на правильному шляху!

Читайте також. Членів Партії регіонів на Тернопіллі “попросять” з керівних посад

До слова, закінчуються усі віче у Тернополі традиційно – спільним виконанням Українського славня.

Довідково. Через посилення морозів активні протести у «файному місті» перенесли під стінами обласної ради, на Грушевського, 8. Ще 23 січня люди прийшли туди, щоб провести зустрічі із депутатами Тернопільської облради та поспілкуватися з головою обладміністрації Валентином Хоптяном (ОДА орендує приміщення в облради – прим.) і почути його думку щодо нинішніх політичних подій. Відтоді мітингувальники «білий дім» не покидають ні вдень, ні вночі. Причому під стінами облради вже розгорнулося «містечко» – із бочками, де палять дрова, наметами та своєрідними розвагами. Молодь із насолодою товче по бочках дерев’яними палицями. Ті, кому цього мало, збирають найнеобхідніше у рюкзаки, та їдуть до Києва. Відправляють автобуси поруч із пам’ятником Тарасові Шевченку (див. відео).