Корупційний скандал у ВР: САП відкрила кримінальне провадження

ф1Одинадцятьох народних депутатів Верховної ради України ІХ скликання підозрюють у хабарництві за прийняття “потрібних” законів.

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, 11 народних депутатів підозрюють в отриманні по $30 тисяч хабара.

Кримінальне провадження САП почала “за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами України”.

Причиною порушення справи стали публікації в ЗМІ.

Як повідомляє “Українська правда“, порушивши кримінальне провадежння, САП зреагувала на публікації саме цього видання.

Як пише УП, йдеться про можливе отримання хабаря членамив Комітету ВР з питань фінансів. Майже всі вони є нардепами від “Слуги народу”.

“Під час ухвалення бюджету на 2018 рік депутати створили так звані “майданчики Яценка” – це електронні майданчики-посередники між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна. Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень. У серпні 2018 року “Наші гроші з Денисом Бігусом” повідомляли, що лише за перший місяць роботи фірми, близькі до нардепа з “Відродження” Антона Яценка, “викачали” 23 млн на схемах посередництва.Окремі депутати внесли до Верховної Ради законопроєкт №2047, який дозволив би цю “схему” ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло”, – пише видання.

ф2

“Водночас до законопроєкту №2047 був поданий альтернативний законопроєкт №2047-1, який підготували 19 народних депутатів від “Слуги народу” (наразі шість депутатів відкликали свої підписи).

Головна ідея №2047-1 – це закріплення монополії електронних майданчиків, розширення їх функціонування. Крім цього, проект пропонує усунути з процесу оцінщиків.

Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну “винагороду” за блокування процесу знищення майданчиків”, – йдетсья в дописі “Української правди”.

Видання нагадує, що “Слуга народу” – найбільша фракція в історії українського парламенту – 254 нардепи. Для кращої комунікації партію розділили на 15 груп, однак у політичній силі вирують міжусобиці.

На початку жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що у Раді опоненти шантажують “слуг народу” з приводу голосування за певні рішення.

Суперечки у найбільшій українській фракції свідчать про розкол. Окремі депутати починають грати в “свою гру”, і бойкотують деякі ініціативи Офісу президента, а деякі, –  ймовірно, продають свої голоси і рішення.

Президент Володимир Зеленський та керівництво партії “Слуга народу” вимагають, щоб депутати СН, які є членами фінансового комітету Ради, та автори кількох законопроектів пройшли детектор брехні.