Портников пояснив, коли Росія погодиться на переговори про мир на умовах України (Відео)

Віталій Портников. Фото – Vitaly Portnikov (@portnikov) / Twittertwitter.com

Без поразки Росії у війні проти України досягти бажаного миру на своїх умовах за столом переговорів Україні не вдасться.

Про це політичний оглядач Віталій Портников заявив в ефірі телеканалу “Еспресо“.

"Україна перебуває в ситуації, коли перемогою у війні вважається звільнення всіх наших територій, які Росія окупувала починаючи з 2014 року. І це абсолютно логічний підхід, адже тільки звільнення всіх територій поверне світ до міжнародного права, а Україну - до територіальної цілісності й дозволить нашій країні стати частиною цивілізованого світу. Росія займається власною "операцією", мету якої ніхто не приховує: відновлення Радянського союзу. Це відновлення Радянського союзу залишається головною політичною метою Путіна й підтримується величезною кількістю росіян. Саме тому в Росії погляд на перемовини з Україною - виключно як на капітуляцію нашої держави", - сказав Портников.

Публіцист підкреслив, що при такій позиції Росії Україна за столом переговорів про мир із РФ зараз домовлятися не буде. Тому західні союзники допомагають Україні здобути перемогу на полі бою і тиснуть на РФ санкціями, щоб прискорити перехід до переговорів про мир на умовах України.

"Захід… саме для цього допомагає Україні. Захід хотів би закінчення воєнних дій і досягнення такого результату шляхом перемовин. Щоб Росія під тиском санкцій і того, що не може перемогти Україну, погодилася на такий процес перемовин", - пояснив Віталій Портников.