Організатори фестивалю у Тернополі – про сюрпризи і “родзинки” заходу (Відео)

джаз«Поважай себе – слухай джаз!» – це лозунг Міжнародного джазового фестивалю «JazzBez», який стартує у Тернополі завтра, 11 грудня.

Триватиме свято музики чотири дні, «родзинкою» стане останній, адже музиканти гратимуть в Архикатедрі.

Читайте також. Виставка для настрою: радість Миколи Мамчура покажуть тернополянам (Фото)

Жоден день – не схожий на інший. Таким обіцяє бути цьогорічний міжнародний джазовий фестиваль «JazzBez» у Тернополі. І триватиме він не три, як завжди, а чотири дні. Організатори запевняють, мають чим дивувати. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– У перший день ми будемо слухати Мар’яну Садовську, яка буде у першому відділенні виступати сольно. Це – прекрасна українська джазова співачка. У другому відділенні Мар’яна Садовська буде виступати разом із Марком Токарем. І це буде виступ чотирьох жіночих вокалів і чотирьох контрабасів, – розповідає генеральний директор фестивалю «JazzBez» Олег Макогін.

Читайте також. Джаз візьме Тернопіль у полон уже 14-й раз

І це – буде нова програма на слова Сергія Жадана, діляться секретами організатори. Натомість 12 грудня у супроводі симфонічного оркестру Тернопільської філармонії під керівництвом Мирослава Кріля виступить піаніст-віртуоз, який вже тривалий час живе в Америці, – Володимир Зайцев.

– Із Володимиром Зайцевим у нас був концерт в Нью-Йорку в травні. Ми назвали цей рух “Із України з любов’ю”. Тож концерт на нашому «JazzBez» буде, наче продовження тієї ідеї. Тобто коли Україна звертається до світу, то так само хоче отримати любов, яку вона відчуває зараз від усіх країн, – каже ведучий фестивалю «JazzBez» Сергій Лазо.

Серед учасників «JazzBez-2014» – польські “Шофар” і “Футуретно”. Проте останній день фестивалю дивуватиме по-особливому.

– В Архикатедрі виступатиме колектив львівських музикантів із програмою, що називається “Ексхатофонія”. Оскільки виступ буде в храмі, то і музика там буде звучати відповідна, – додає Олег Макогін.