Органам самоврядування в Україні треба повернути реальну владу, – думка тернополян (Відео)

P2180020-nБез міцного, а головне – авторитетного самоврядування всюди на місцях Україну із того багна, в яке її опустили політики за останні роки, не витягнути.

Читайте також. Аби виплатити зарплати бюджетникам на Тернопіллі, братимуть кредит (Відео)

Один із реальних кроків на виправлення ситуації – повернення принципів народовладдя. Наразі не йдеться про адміністративну чи яку-небудь іншу серйозну реформу. Спершу варто принаймні підтримати місцеві ради, посприяти відродженню їх авторитету. До того ж, це буде активізувати ініціативу знизу – люди вже не будуть байдужими до того, що діється у їхньому селі та місті.

Саме таку мету ставлять перед собою автори Програми підтримки місцевого самоврядування. Про неї нещодавно обмовилися під час підписання угоди щодо утворення об’єднання “Народна Рада” у Тернопільській обласній раді. Нова програма, яку ще розробляють, буде розрахована на п’ять років – 2014-2018 рр.

Читайте також. Минулої ночі правопорушень не було – лідер Тернопільського Автомайдану (Відео)

– Ми хочемо дати поштовх селам, – казала представник ВО “Свобода” Марія Чашка. – В адміністрації досі приймали і фінансували лише ті програми, які були вигідні владі. Ми будемо співпрацювати з громадою, аби знати про потреби кожної із них.

Якщо коротко, суть програми у співфінансуванні найнеобхідніших проектів, втілення яких потрібне тому чи іншому селу, селищу, місту Тернопілля. Нюанси пояснив голова бюджетної комісії облради Олександр Стадник (див. відео).

Читайте також. Тернопіль: дуже потрібна ще підмога священиків і психологів

Тобто люди на зборах громади вирішують, що їм, скажімо, потрібно поміняти вікна у школі чи відремонтувати приміщення ФАПу. Після цього їм треба оформити проект і подати його в обласну раду. Там документ розглянуть і вирішать, чи варто його підтримувати фінансово.

– У такий спосіб ми активізуємо місцеві громади, а також змусимо їх до відповідальності, адже частину грошей на реалізацію проекту треба буде знайти самим – у спонсорів, фермерів, – каже пан Стадник. – До речі, за виконанням програми буде суворий контроль…