“Орест завжди пам’ятав, що він українець”, – згадують рідні про загиблого на Луганщині (Фото, Відео)

ОрестВ останню путь Героя України бійця батальйону «Айдар» Ореста Квача Заліщицький край провів 31 липня. Юнак загинув 27 липня у бою за звільнення Лутугино, що на Луганщині.

Життєвим девізом бійця були слова: «Україна або смерть». Щирим патріотом його і запам’ятають усі…

Читайте також. Гірка звістка: тіло одного загиблого земляка ідентифікували, іншого – досі знайти не можуть

Нагадаємо, Орест Квач народився 23 липня 1991 р. у Заліщиках в багатодітній сім’ї. Батьки дбали, щоб син виріс розумною, порядною людиною, справжнім патріотом України. Про це йдеться на сайті ОДА.

- Великий вклад у виховання хлопця здійснив дідусь Дмитро. У нього Орест перейняв любов до книг, історії та Батьківщини. Хлопець успішно навчався у школі ім. Йосипа Маковея та гімназії ім. Братів Гнатюків, що у Заліщиках, – розповідає заступник директора Заліщицької гімназії, вчитель історії та правознавства Василь Дяків. – Я пам’ятаю його з п’ятого класу. Він був щирою відкритою дитиною, ініціативним, активним, любив життя. Уже тоді, в юному віці, мав власну думку. Орест завжди пам’ятав, що він українець.

Читайте також. На Тернопільщині 31 липня-1 серпня – Дні жалоби

Любов до України в Ореста почалася з любові до рідного краю.

- Пам’ятаю, ми з Орестом сиділи над Дністром і роздумували про життя, – пригадує подруга хлопця Іванна Кушнірук. - Тоді він порадив мені прочитати книгу Пауло Коельйо «Воїн світла». У ній головний герой наділений рисами справжнього лицаря, він бореться за справедливість, мир та любов. Саме таким був і Орест – Лицар Світла.

Орест - людина, якій були притаманні лише позитивні риси, додає подруга загиблого Ярина Миронюк.

- Він був цілеспрямований, оригінальним, нестандартним, - каже вона. - Мав мету у житті, знав куди іде, знав що робить. Щоразу коли я його зустрічала на його обличчі була посмішка, він був настільки життєрадісним! Я кожної секунди згадую його очі, які палали любов’ю до всього що він робив, до України до рідного краю.

Читайте також. Скорбота: у зоні АТО загинув тернополянин – Володимир Гарматій

Друзям і побратимам Ореста не вистарчало хороших слів, щоб його охарактеризувати. Він був душею компанії. Змалку цікавився військовою справою. Завжди казав: «Я - воїн і патріот», тому й обрав навчання у Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна. Згодом навчався на юридичному факультеті Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана. Захоплювався бойовими мистецтвами. Був кращим з бійців спортивного клубу «Характерник» Тернополя, виборов кандидата в майстри спорту з фрі-файту.

Читайте також. У Тернополі відзначили річницю Хрещення Русі і помолилися за вояків на сході України

У поминальній промові отець Володимир Заболотний - генеральний вікарій Бучацької єпархії УГКЦ зазначив, що сльози за полеглими за час АТО не мають проливатися даремно.

- Нам потрібно робити висновки, нам потрібно ставати кращими. Після цих смертей ми не можемо залишатися, такими, якими були вчора. Ми мусимо змінити ставлення до життя. Є чимало молодих людей, які не мають куди себе подіти, вони марнують час, а патріоти нашої країни, такі як Орест, сидять в окопах і молять Господа: «Нехай мене ця куля не зачепить!». Ми мусимо пам’ятати що в ці хвилини хтось вмирає за нашу свободу. Орест Квач спитав себе: «Якщо не я – то хто? Якщо не сьогодні – то коли? Він знав, що саме зараз настав час і він може допомогти своїй землі. Не абстрактній Україні, а тим людям, які його знають, які хочуть щастя та спокою, - зі скорботою виголосив отець Володимир.

Похорон Героя – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.