Оприлюднено імена українців, котрих незаконно утримують в тюрмах Росії

Савченко Надія

Щонайменше 11 українців залишаються ув’язненими в Росії з політичних мотивів, повідомила голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Експерт зазначила, що це лише ті люди, чиї імена на сьогодні відомі правозахисникам. За словами Матвійчук, їх «призначили карателями, терористами, шпигунами», але їхні справи «мають яскраво виражений політичний мотив».

До багатьох затриманих, як стверджує правозахисниця, досі не зміг потрапити український консул, зокрема, 14 місяців консула не допускають до Миколи Карпюка.

«Всі чули про відому справу затримання «ГРУшників» (затримання двох російських спецпризначенців, які воювали на Донбасі), Україна одразу допустила російського консула до ув’язнених російських громадян. Натомість, до багатьох з цих людей український консул просто не може потрапити», заявила Матвійчук в ефірі Радіо Свобода.

За її словами, у Росії можуть також перебувати українські військовослужбовці з числа зниклих безвісти у зоні АТО.

«За інформацією, яка надходить до родичів, до російських правозахисників, до нас, їх перевозять не тільки на окуповані території, а й в Росію. Ми попросили наших колег, російських правозахисників, надіслати запити до СІЗО, щоб зрозуміти, чи містяться там українські громадяни», – розповіла правозахисниця.

За даними правозахисників, в ув’язненні в Росії перебувають громадяни України Юрій Солошенко, Олександр Кольченко, Олексій Черній, Геннадій Афанасьєв, Микола Карпюк, Станіслав Кліх, Сергій Скирта, Валентин Вигівський, Сергій Литвинов, Олег Сенцов та Надія Савченко. Крім того, за ґратами перебувають ще кілька українців, родичі яких не бажають оприлюднювати їхні імена. Одному із затриманих, Юрію Солошенку, 72 роки, повідомляє zaxid.net.