Доповів, розвернувся і пішов: як і чому ВР звільнила Генпрокурора Рябошапку (Відео)

Руслан Рябошапка у ВР під час висловлення йому недовіри. Фото - Укрінформ
Руслан Рябошапка у ВР під час висловлення йому недовіри. Фото – Укрінформ

Руслан Рябошапка пішов у відставку – Верховна рада України на позачерговому засіданні ввечері 5 березня проголосувала за висловлення йому недовіри, що означає звільнення Генпрокурора України з цієї посади.

Сам Руслан Рябошапка, передбачаючи такий розвиток подій, з трибуни Верховної ради зробив доповідь про зроблене на посаді, розвернувся і пішов, не ставши відповідати на запитання нардепів.

Причиною висловлення недовіри Генпрокурору України фракція “Слуга народу” в ході обговорення питання прямо назвала “малоефективність” Рябошапки на цій посаді.

У “Європейській солідарності” пояснили, що малоефективністю у “Слузі народу” вважають те, що Рябошапка порушив замало, на думку монобільшості, політично вмотивованих кримінальних справ.

Сам Руслан Рябошапка заявив: “Я не став нічиїм слугою”.

“Незалежного прокурора не можна примусити, його можна тільки звільнити”, – наголосив Руслан Рябошапка.

263 голоси народних депутатів “за” – і Генпрокурору Рябошапці український парламент висловив недовіру. Проти недовіри проголосували тільки нардепи фракції “Голос”. “Батьківщина” і “ЄС” утрималися.

Нового Генпрокурора України Верховна рада поки не призначила – у Зеленського ще визначаються з кандидатурою. Наразі обов’язки Генпрокурора виконує перший заступник.

Більше подробиць про те, як і чому ВР звільнила Генпрокурора Рябошапку, – у сюжеті Факти ICTV