Оновлений міський парк у Луцьку став одним із найкращих в Україні (Відео, фото)

фото: сайт Луцької міської ради
фото: сайт Луцької міської ради

Ще два роки тому парк у Луцьку був у занедбаному стані, тут можна було споглядати лише на чагарники і зелені запліснявілі водойми. А ось сьогодні він змінився до невпізнаваності.

Змінилося у ньому фактично все, і це – при мінімальних затратах з міського бюджету, розповідає сайт Луцької міської ради.

“Зокрема, вже минулого літа лучани могли прогулятися оновленими квітучими алеями, помилуватися ілюмінацією, скористатися волейбольним майданчиком на пляжі чи зоною для стріт-воркауту, поплавати на човні, або відвідати літній кінотеатр”, – розповів радник міського голови Ігор Поліщук.

Капітальну реконструкцію парку розпочали ще у червні 2017-го року. Найперше було проведено розчистку центрального пляжу, русла річки Стир за приміщенням ФСТ “Спартак” та відреставровано сходи у воду.

За два останні роки за фінансової підтримки соціально відповідального бізнесу вдалося оновити майже всі бокові алеї. Минулого року відремонтували сім, в тому числі й найдовшу – вздовж атракціонів. Там вклали бруківку, встановили освітлення, лавочки та смітники.

фото: сайт Луцької міської ради
фото: сайт Луцької міської ради

Однією з найоригінальніших туристичних атракцій парку є алея кованих ліхтарів, яку минулого року доповнено чотирма світловими об’єктами.

Новий образ отримала і алея, яка веде від центральної у бік зоопарку, так звана алея парасольок. Там уже виклали бруківку, встановили лавки та смітники. Реставрували старі аварійні містки, пофарбували їх та встановили освітлення. Провели капітальний ремонт аркового, який теж був в аварійному стані. Оновили бетонні конструкції, зміцнили основу, вклали бруківку, встановили ковані перила, облаштували освітлення.

фото: сайт Луцької міської ради
фото: сайт Луцької міської ради

Ще однією туристичною атракцією стала алея, на якій облаштували величезну шахову дошку. Тут встановили дерев’яні шашки, цього року її прикрасять велетенські шахові фігури.

Серед минулорічних родзинок центрального парку – проект “Луцька Венеція”. Ідея створення належить одному із місцевих підприємців. За його кошти було побудовано пристань, від якої курсують прогулянкові човни. Це – одне з улюблених місць відпочинку батьків із дітьми, багатьох лучан і гостей міста.

фото: сайт Луцької міської ради
фото: сайт Луцької міської ради

На каналах в парку працював земснаряд, за допомогою якого зроблено зимувальні ями для риби, проведено розмулення та збільшення глибини. За роки відсутності будь-якого догляду глибина каналів в окремих місцях не перевищувала і півметра, що зумовлювало в літню пору швидкий прогрів води, а відповідно, цвітіння й посилений ріст водоростів.

Докладніше про те, як парк у Луцьку отримав європейське обличчя і хто до цього доклався – дивіться у відео Відділу інформаційної роботи ЛМР: