Нове представництво України на переговорах у Мінську назвало умову проведення виборів на окупованому Донбасі

Мінськ-місце переговорів президент готель зовніВибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбулися за законами України лише після того, як Росія поверне Україні контроль над наразі окупованими частинами україно-російського кордону.

На цьому наголосили представники України в ході зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську, проведеної 14 травня в режимі відеокенференції. Як повідомляє сайт Президента України, ця зустріч була першою для оновленого складу представництва України у ТКГ.

У ході Мінських переговорів члени політичної підгрупи від України, наголосили в Офісі Президента, також заявили, що Україна не буде на вимогу Росії вносити в Основний закон норму про особливий статус Донбасу.

“Українська сторона вкотре виключила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України”, – йдеться в повідомленні.

В Офісі Президента України також наголосили, що Україна і далі вимагає від Росії викнання домовленостей про обмін утримуваних осіб за формулою “всіх на всіх” та допуску міжнародних організацій до українських полонених на окупованому Донбасі.

“Представники України в економічній групі продовжили обговорення питання щодо відновлення в окремих районах Донецької та Луганської областей України оподаткування та системи розрахунків у межах українського правового поля. Також українська сторона наголосила на необхідності здійснення разом з міжнародними партнерами верифікації майна України, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях”, – повідомили в Офісі українського президента.

Там запевнили, що “у контексті обговорення графіка роботи ТКГ Україна вкотре наголосила на готовності працювати у форматі 24/7”.

Читайте також: Зеленський оновив склад української делегації на Мінських переговорах (Список)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 5 травня цього року Президент України Володимир Зеленський своїм Указом змінив склад української делегації на переговорах у Мінську, включивши до складу делегації України предствників найвищих органів влади України – Уряду і Верховної ради.