Конгрес США зробив крок до запровадження санкцій проти “Північного потоку-2”

Рішення, що зобов’яже Джо Байдена запровадити санкції проти російського газогону, ще має підтримати голосуванням Сенат і затвердити Президент США.

Нижня палата Конгресу США затвердила поправки до оборонного бюджету Сполучених штатів, що містять норму про запровадження санкцій проти “Північного потоку-2”. Про це з посиланням на “Радіо Свобода” повідомляє “УП“.

Передбачені в поправках законотворчі норми зобов’язують Президента США запровадити санкції до всіх фізичних і юридичних осіб, причетних до будівництва та експлуатації російського газопроводу.

Ці поправки потенційно поставлять під загрозу угоду, досягнуту адміністрацією Байдена та Німеччиною у липні щодо "Північного потоку-2". Поправка не дозволяє звільняти від санкцій під різними приводами, наприклад, в інтересах нацбезпеки. Саме такий механізм Білий дім використав нещодавно.

Поправка до Палати представників була представлена групою законодавців на чолі з Майклом МакКолом (республіканець) та Марсі Каптур (демократка). Каптур є співголовою Українського Кокусу Конгресу США.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден заявляв, що запроваджувати санкції проти "Північного потоку-2" недоцільно, оскільки газогін вже фактично збудований.

Про завершення будівництва трубопроводу "Північний потік-2" російський "Газпром" заявив 10 вересня. Процес отримання дозволу на запуск "Північного потоку-2" може зайняти близько чотирьох місяців, тобто триватиме до початку 2022 року.

США та Німеччина у спільній заяві пообіцяли не допустити використання Росією трубопроводу як зброї, однак українська сторона наполягає, що досі не отримала жодних конкретних гарантій, яким чином буде унеможливлено використання "Північного потоку-2" для тиску на Україну.

Читайте також: У США офіційно з’явився спецпредставник з “Північного потоку-2”, який добре знає “Нафтогаз України”