Момент пострілу: подробиці конфлікту активістів і правоохоронців 9 жовтня на блокпосту під Золотим на Донбасі (Відео)

Фото - сайт "Національного корпусу"
Фото – сайт “Національного корпусу”

Внаслідок конфлікту з попереджувальним пострілом поліції, що стався 9 жовтня на блокпосту в Кремінній при в’їзді в зону ООС біля Золотого, один правоохоронець отримав травму. Інших постраждалих немає, а активісти, волонтери і ветерани АТО таки проїхали в Золоте. Нацполіція заявила, що вимоги поліцейський були законні.

Про конфлікт першим повідомив “Національний корпус”. Як ідеться в повідомленні, правоохоронці не пропускали колону ветеранів АТО, добровольців і волонтерів до Золотого.

Читайте також: Через розведення військ ветерани АТО організовують свою лінію оборони на передовій Донбасу (Відео)

Як пояснив Андрій Білецький, який прибув на місце інциденту, активісти запропонували надати всі паспортні дані людей, які проїздять, а також оглянути транспорт. Спершу правоохоронці на це погодились, та потім вирішили оглянути докладно кожного активіста. Це обурило ветеранів АТО і почався словесний конфлікт, в результаті якого один із поліцейських відкрив попереджувальний вогонь. Момент пострілу потрапив на відео.

В ході штовханини один правоохоронець отримав травму ноги, яка потрапила під колесо, коли транспорт активістів намагався рушити.

Як повідомила Національна поліція про інцидент у Кремінній, “громадяни відмовилися виконувати законні вимоги поліцейських”.

У результаті були затримані двоє – водій авто, який наїхав на поліцейського, та ще одна особа, що знаходилась у розшуку. Також правоохоронці вилучили при огляді машини 6 одиниць мисливської зброї, яку після перевірки на законність повернуть власникам.

На цьому інцидент був вичерпаний – колона волонтерів, ветеранів АТО і добровольців рушила в Золоте.

Андрій Білецький заявив, щодобровольці не відмовляться оберігати спокій місцевих мешкацнів Золотого після розведення там військ, щоб не допустити перетворення українського селища на “сіру зону”, якою розгулюватимуть російські окупанти. Саме для цього у Золотому ветерани-добровольці сформували “Останній блокпост”.

Більше про інцидент – у сюжеті ТСН