Геращенко впіймала команду Зеленського на маніпуляції

Ірина Геращенко на зустрічі 21 травня в АП. Фото - сайт Президента України
Ірина Геращенко на зустрічі 21 травня в АП. Фото – сайт Президента України

Стенограма, офіційно оприлюднена сьогодні на сайті Президента України, підтверджує, що під час зустрічі 21 травня Президента і представників ВР голови фракцій не погоджувались із пропозицією про закриті виборчі списки, про що заявив потім Представник Президента України у парламенті.

Про таку маніпуляцію команди Зеленського написала у Фейсбук після оприлюднення стенограми на сайті Президента перший заступник голови ВР Ірина Геращенко.

Вона звернула увагу на те, що текст стенограми чітко вказує: і голова ВР, і лідери парламентських фракцій 21 травня на зустрічі з Володимиром Зеленським наголошували на тому, що дострокове припинення повноважень Ради буди неконституційним, а у змінах до закону про вибори народних депутатів норми про закриті списки кандидатів у нардепи не має бути.

“Зі стенограми чітко видно, що Парубій, я, керівники БПП, НФ і РПЛ заявили про неконституційність розпуску. І ані БПП, ані НФ не погоджувалися ні на які закриті списки”, – написала Геращенко.

Читайте також: У Зеленського оприлюднили стенограму зустрічі з главами фракцій ВР, на якій обговорювали зміни виборчого законодавства

Натомість наступного дня після цієї зустрічі 22 травня відбулось позачергове засідання ВР, на якому законопроект Президента України про зміни у виборчому законодавстві народні депутати відмовились розглядати, оскільки пропоновані зміни містили норму про закриті списки.

Представник Президента у ВР заявив, що, мовляв, у пропонованому до розгляду законопроекті є ті норми, про які на зустрічі 21 травня домовились. Такій заяві обурився голова Верховної ради і заявив, що вимагає опублікувати стенограму зустрічі 21 липня.

Читайте також: Зеленський виклав у мережу знаковий знімок з будівлі Адміністрації Президента (Фото)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 22 травня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, яким достроково припинив повноваження Ради цього скликання і призначив позачергові вибори Верховної ради 21 липня. Ці вибори мають відбутися на основі виборчого законодавства, що не зазнало змін.