Головнокомандувач ЗСУ зробив ключову заяву про наказ українським бійцям “перестати стріляти” на Донбасі (Відео)

Головнокомандувач ЗСУ генерал Руслан Хомчак
Головнокомандувач ЗСУ генерал Руслан Хомчак

“Жодних команд не відповідати немає”, – так заявив про накази командування ЗСУ українським бійцям на передовій Донбасу начальник Генштабу-Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

Про це генерал Хомчак сказав в інтерв’ю BBC News Україна.

Він підкреслив, що на Донбасі зараз “йдуть бойові будні”, бо за 5 років війни сторони конфлікту на передовій добре вивчили одна одну, тому українські військові добре знають, що означає не провокувати ворога.

Та коли бойовики відкривають прицільний вогонь по позиціях бійців ЗСУ, то команда не відповідати у відповідь просто не може надійти, певен Руслан Хомчак.

“Жодна людина, яка хоч щось розуміє у війні, такої команди не дасть”, – підкреслив Начальник Генштабу ЗСУ.

Читайте також: Новий Головнокомандувач ЗСУ розповів, чого найближчим часом очікувати українському війську (Відео)

Головнокомандувач  ЗСУ генерал Хомчак запевнив, що “не відповідати на обстріли” і “перестати стріляти” – це вислови, які є просто елементами інформаційної війни. Рішення відповідати чи ні на обстріл російських окупантів на Донбасі приймають командири, які є безпосередньо на передовій, і заборони на вогонь у відповідь у них немає.

“Таких команд я не отримував від нашого військово-політичного керівництва, і я таких команд не давав. І знаю точно, що командири там в ООС таких команд не давали і не дадуть”, – запевнив Головнокомандувач Збройних сил України генерал Руслан Хомчак.

Говорив Руслан Хомчак і про те, як йому працюється з Міністром оборони України, і про те, чи достатнім є фінансування української армії та яким воно буде в наступному році, і про розмову з Президентом Володисмиром Зеленським, коли той пропонував Хомчаку стати Головнокомандувачем ЗСУ, і про чимало іншого.

Про все це і чимало іншого – у відео повної версії інтерв’ю BBC News Україна.