Оліфер заявляє, що бойовики заблокували пункт пропуску в Золотому

144313

Під час роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона поставила питання про зрив відкриття автомобільного коридору Лисичанськ-Золоте-Первомайськ-Стаханов представниками ОРЛО.

Про це повідомляє Українська Правда.

“31 березня 2016 року о 10:30 був відкритий КПВВ в Золотому. Саме ОРЛО регулярно піднімали питання відкриття цього КПВВ. Однак, незважаючи на попередні домовленості, досягнуті як в рамках підгруп з гуманітарних і економічних питань, так і на засіданні Тристоронньої контактної групи, представники окремих районів Луганської області з невідомих причин заблокували пропуск людей, автотранспорту і гуманітарних вантажів”, – написала вона, вказавши, що сьогодні тристороння контактна група закінчила роботу.

“Подібний підхід до вирішення соціально-економічних загострює гуманітарну ситуацію в регіоні. Своєї згоди на відкриття даного автомобільного коридору представники окремих районів Луганської області не дали і сьогодні”,  – зазначила вона.

Читайте також: Пропускний пункт у Золотому закрили одразу після відкриття

Також, за словами Оліфер, українська сторона очікує, що представники окремих районів Донецької та Луганської областей продовжать роботу зі звільнення незаконно утримуваних осіб.

“Як і обмовлялося раніше, в першу чергу мова йде про людей, які потребують медичної допомоги, а також тих, хто перебуває в полоні більше року”, – зазначила вона.

В цьому контексті українська сторона піднімала питання про звільнення української льотчиці Надії Савченко.

За словами Оліфер, також піднімалося питання доступу Міжнародного Комітету Червоного Хреста до українських заручників, які знаходяться на непідконтрольною Україні частини Донбасу.