Олександра Олеся можуть перепоховати в Україні? У його могилі в Празі сьогодні поховали іншого (Фото)

Олександр Олесь
Олександр Олесь

Скандал зі славетним українським письменником спалахнув у Чехії.

За його поховання на цвинтарі в Празі стало нікому платити ренту, а в могилі Олександра Олеся і його дружини сьогодні поховали іншу людину.

У ситуацію терміново втрутились МЗС України та Президент України.

Олександр Олесь помер у 1944 році. Як повідомляє ZN.UA, за чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на цвинтарі розміром у 20 тисяч чеських крон за 10 років (приблизно 20 тисяч гривень). Місцеваї українська громада каже, що до недавнього часу ренту за могилу Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Однак недавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

Президент доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв’язатися з його родичами в Канаді для з’ясування можливості перепоховання його в Україні”, – повідомив у Фейсбук речник Президента України Святослав Цеголко.

В МЗС України повідомили, що у вівторок, 3 січня, на місці, де була могила Олександра Олеся, був захоронений Володимир Михайлишин, виходець з України, який донедавна доглядав поховання Олександра Олеся та сплачував необхідну ренту.

“За втручання Посольства України останки Олександра Олеся та дружини були переміщені до депозитарію кладовища до моменту рішення  родичів Олександра Олеся, які проживають в Канаді, щодо місця остаточного захоронення останків”, – йдеться у повідомленні МЗС.

Після відповідного рішення Посольство України в Празі вживатиме всіх заходів для належного перепоховання останків письменника та його дружини.

Прах Олександра Олеся, так само, як і сотень інших видатних українців, має бути похованим на рідній землі за згоди його родичів.

Прем’єр-міністр України повідомив, що уряд виділить всі необхідні кошти для перевезення останків Олеся до Києва.

“Прах Олександра Олеся, так само, як і сотень інших видатних українців, має бути похованим на рідній землі за згоди його родичів.

Ситуація, яка склалася з Олександром Олесем, знову підняла на поверхню питання створення українського пантеону у столиці України.

Зараз МЗС вживає усіх необхідних заходів для якнайшвидшого вирішення цього питання у Чехії. У свою чергу, Уряд виділить всі необхідні кошти для перевезення останків одного з найвидатніших українських поетів до Києва. У той же час при Міністерство культури України буде створена спеціальна міжвідомча комісія, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців”, – написав Володимир Гройсман у Facebook.

Так могила Олександра ОЛеся і його дружини ще донедавна виглядала на цвинтарі Праги
Так могила Олександра ОЛеся і його дружини ще донедавна виглядала на цвинтарі Праги
Тепер могила порожня після примусової ексгумації і в ній можуть поховати іншого. ФОто - ZN
Могила після примусової ексгумації останків Олександра Олеся. Фото – ZN