Олег Яремко пояснив, чому 2021-й рік для лісівників Тернопільщини стане переломним

У ДП « Бережанське лісомисливське господарство» відбулась нарада, де обговорили важливі питання розвитку галузі та її реформування, повідомили в прес службі ДП “Бережанське ЛМГ”.

Як сказав начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко, невдовзі розпочнеться реформування лісового господарства України. До цього лісівникам потрібно готуватися. Відтак буде актуальним питання укрупнення та об’єднання лісгоспів. Тож 2021-й рік стане для лісівників переломним.

Олег Яремко ознайомив присутніх з результатами аудиторської перевірки Державним агентством лісових ресурсів України лісогосподарських підприємств Тернопільщини та підвів підсумки роботи ДП «Бережанський лісгосп» за два місяці 2021 року.

Читайте також: Якщо помічаєте недоліки, надавайте факти: Олег Яремко про проблеми й досягнення лісівників Тернопільщини (Фото)

Він зазначив, що всі підприємства, в яких пройшла перевірка, отримали умовно позитивну оцінку, а обласне управління – ефективну. Відмічено, що, підприємством за січень - лютий заготовлено 7531 куб. деревини та реалізовано промислової продукції на 8,6 млн грн. Середня вартість 1 куб. м. деревини становить 1076,82 грн, середня заробітна плата становить 11800 грн.

Читайте також: Більшу частину від 100 млн грн податків сплачуємо до місцевих бюджетів Тернопільщини: Олег Яремко про лісове господарство краю

За словами директора ДП «Бережанський лісгосп» Олександра Левчука, минулий рік був надзвичайно складним, особливо в частині ринку деревини та падіння цін на лісопродукцію. Все це відобразилось на господарських та фінансових показниках підприємства, більша частина доходів від реалізації продукції і наданих послуг іде на сплату податків до державних та місцевих бюджетів, а також цільових фондів. За 2020 рік підприємство сплатило 22,7,млн грн всіх податків і зборів, а фонд заробітної плати становить 11,2 млн грн, що разом становить 82% всього доходу від реалізації продукції та наданих послуг.

Перший заступник начальника управління – начальник відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісів Іван Приймачук зазначив, що, у 2021 році закінчується програма розвитку лісового господарства Тернопільщини 2017-2021 рр., яка повністю виконана. Весною 2021 р. планується створити на непридатних землях для ведення сільського господарства 220 га нових лісів, в тому числі на території ДП «Бережанське ЛМГ» - 50 га.