Олег Барна розповів, чому не можна домовитися з Москвою

29.11.17Для народів, що пережили московську окупацію, кривавий шлях червоної армії дорогою на Берлін з катуваннями й вбивствами, гвалтуванням жінок і дітей у 1944 — 1945 рр., є незрозумілою лояльність низки європейських глав держав до режиму Путіна. Це можна пояснити хіба їх певними особистими зобов’язаннями перед Росією, а, може, спадковістю в результаті цього згвалтованого «визволення»…

Чи можна домовитися з терористом? Росія спровокувала 12 конфліктів з 1991-го й 6 — за Путіна. Щоб протистояти гібридній війні Росії проти України й країн Європи, потрібні адекватні гібридні заходи. Заігрування з Путіним не просто неефективне, воно небезпечне. Там, куди прийшов «рускій мір» — руїни, війна, кров і смерть.

На 28 Міжнарожному економічному форумі, що відбувся  в Польщі, я робив доповідь по темі «Безпека нового покоління країн Євросоюзу». Політолог із Франції запитав, чи можуть підрозділи НАТО й Україна відповідати адекватними діями російським військам. Європа цікавиться можливостями України. Я відповів, що саме так ми й повинні діяти, але тоді, коли від цього не страждають цивільні. На відміну від російської військової мерзоти наші військові дотримуються норм Міжнародного гуманітарного права. Українські військові боронять цивільних, підставляючи свої груди. Натомість російські, щоб ми не змогли адекватно відповісти, прикривалися цивільними й захоплювали підрозділи, військову техніку.

Пригадав європейцям вихід наших воїнів з оточення під Іловайськом. Він був погоджений Генштабом ЗСУ й російським командуванням на умовах здачі зброї українськими солдатами. Наші воїни виконали умову, але під час виходу російська військова мерзота почала підло впритул розстрілювати з артилерії беззбройних українських військових.

Українська артилерія не може відкрити вогонь у відповідь по вогневих точках російських найманців тільки тому, що вони розташовують їх у житлових масивах. Очевидно, що такі дії російських найманців — військовий злочин, котрий має бути покараний.

Представник Швеції цікавився готовністю протидіяти новітньому озброєнню Росії, обороною країн Балтії при можливій агресії. Переконаний потрібно зробити так, щоб Росія не спроможна була економічно утримувати боєздатну армію, а тим більше фінансувати збройні конфлікти на чужих територіях, здійснювати новітні військові розробки. Очевидно, що досягнути цього можна тільки спільними діями країн Європи й Америки, посилюючи економічні санкції проти Росії. З російською ордою потрібно боротися на випередження, а не заігрувати з Кремлем.