Окупований Донецьк: в кожному будинку – сліди від снарядів (Відео)

загруженноеКолись багатолюдний і галасливий Донецьк – майже стих. Перехожих небагато, проїжджають поодинокі авто. Петровський район міста особливо знелюднений. Залпи і вибухи тут не вщухають вже декілька місяців, в кожному будинку – сліди від снарядів: вибиті шибки, вигорілі квартири. На асфальті – кратери від уламків.

В одному з приватних будинків тут, за словами місцевих, оселилися бойовики. Там завішані вікна і чути музику. Люди не раді «сусідству» – вважають, що саме через це їхні двори – під прицілом.

У суботу в двори прилетіли чотири снаряди – постраждали п’ятиповерхівки, загинув чоловік.

Мешканці називають це місце «півостровом» – його обстрілюють з трьох боків.

Людей на вулицях небагато, намагаються виходити лише за необхідності. Багато хто виїхав, проте був вимушений повернутися – закінчилися гроші. Більшість місцевого населення працювало на шахтах, їх тут декілька. Проте через руйнування, завдані обстрілами, вони зупинилися. Так само не працюють школа і дитячий садок, в лікарні – немає ліків.

Особливо жаліються на нестачу інсуліну – його не завозять. У фонді Ахметова, за словами хворих, обіцяли підвезти, проте повідомили, що в місцеву лікарню була поставка і відмовили. Тут багато пенсіонерів, хворих на цукровий діабет, на всіх ліків не вистачило. Щоправда, в прес-службі СКМ цю інформацію заперечили, зазначивши, що в Донецьк гуманітарний штаб “Поможем” поставив препарат для 1900 осіб. За їхньою інформацією фондом вже поставлено 40% від потреб в інсуліні в місті. Це тільки перша поставка і вони мають продовжуватись.

Пенсій та інших соціальних виплат також не отримують. Так само немає фінансової допомоги, обіцяної керівництвом так званої «ДНР». Люди кажуть, щоб її отримати треба здолати бюрократичну процедуру. Не всім вистачає терпіння та здоров’я.

Місцеві неохоче говорять на камеру, проте всі єдині в твердженні: стріляють з обох сторін – як «ДНР», так і українські військові.