Окупаційний суд РФ дав 7 років колонії українському політв’язню, звільненому за обміном

Едем Бекіров. Фото – Фейсбук Людмили Денісової

Едема Бакірова, звільненого з застінок Кремля під час обміну 7 вересня 2019 року між Україною і Росією, окупаційний суд РФ у Сімферополі заочно засудив до семи років колонії і штрафу.

Про це повідомила у Фейсбук уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

“Українського активіста, колишнього політв’язня Едема Бекірова підконтрольний країні-окупанту РФ так званий “Центральний районний суд Сімферополя» незаконно засудив до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму і виплати штрафу в розмірі 150 тисяч рублів. Едема Бекірова звинуватили за сфабрикованою справою у нібито “зберіганні та перевезенні вибухових речовин”, – написала Денісова.

Омбудсмен підкреслила, що вважає "судилище стосовно Едема Бекірова, інваліда першої групи, який має хронічні захворювання, зокрема діабет і неврологію хребта, продовженням політичного переслідування країною-окупантом українських громадян".

Уповноважена Верховної ради з прав людини засудила незаконні дії російської влади.

"Звертаюся до міжнародної спільноти з проханням продовжувати тиск на Росію, задля припинення політичного переслідування громадян України та звільнення усіх, хто перебуває у незаконному ув’язненні на території РФ та тимчасово окупованого Криму, Донецької та Луганської областей", - написала Денісова.