Оксамитова революція у Вірменії: лідер опозиції претендує на пост прем’єра. Пряма трансляція (Відео)

Нікол Пашинян. Фото -  Reuters
Нікол Пашинян. Фото – Reuters

Питання обрання прем’єр-міністра Вірменії парламент розглядатиме 1 травня.

У Вірменії триває оксамитова революція: сбогодні вранці багатотисячні акції протесту на вулицях Єревана почалися знову.

Лідер опозиції Нікол Пашинян, який заявив, що відставкою прем’єра Сержа Саргсяна, чого добивались протетсувальники, революція не закінчена, оскільки правлячій партії не можна дати шансу продовжувати мати в своїх рука всю повноту влади.

Читайте також: Оксамитова революція у Вірменії перемогла — прем’єр Серж Саргсян пішов у відставку (Відео)

Тепер Нікол Пашинян – кандидат на пост прем’єра Вірменії – його кандидатуру офіційно висунула опозиційна партія.

Читайте також: Оксамитова революція у Вірменії триває далі — опозиція закликала довести справу до кінця. Пряма трансляція (Відео)

Шанси очолити Уряд у Пашиняна невеликі, але все ж є: треба, щоб за нього проголосували 53 депутати парламенту Вірменії зі 103.

Наразі в опозиції теоретично є 40 голосів: від опозиційної партії "Царукян" - 31 і від партії "Елк" - 9. Більшість депутатів представляють владну Республіканську партію, яка була в коаліції з "Вірменською революційною федерацією "Дашнакцутюн". Остання напередодні вийшла з коаліції.

Наразі обов'язки прем'єр-міністра Вірменії виконує став колишній топ-менеджер "Газпрому" Карен Карапетян, який займав в уряді Саргсяна посаду першого віце-прем'єра. Пермовини лідера опозиції Нікола Пашиняна з Кареном Карапетяном не відбулись і Пашинян відразу ж заявив про продовження протестів до переможного кінця. Пашинян каже, протести не припинятиме, допоки його не призначать виконувачем обов’язківи глави уряду, і лише у цьому випадку погодиться на дострокові парламентські вибори.

Пряма трансляція оксамитової революції у Вірменії - NewsamChannel