Огризко попередив про миротворчу роль Ердогана: “Дуже цинічний підхід до війни Росії проти України”

Володимир Огризко. Фото – feg.org.ua

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має свої інтереси у війні Росії проти України. Тому до його ролі “миротворця” Україні слід ставитись дуже обережно.

Таку думку висловив міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко, повідомляє “Еспресо”.

“Мені не дуже подобається та роль, яку на себе хоче взяти Туреччина. Адже насправді Туреччина хоче мати хороші відносини з Росією та Україною одночасно і на цьому ще добре заробити. Це дуже цинічний підхід до війни Росії проти України”, – сказав Огризко.

Український дипломат наголосив, що Україні слід дуже обережно ставитися до перемовин з Росією за посередництва Туреччини.

"Якщо ми приймемо президента Туреччини Реджепа Ердогана як посередника, то він дійсно буде посередині між злочинцем Путіним та Україною. Тому, на мою думку, до таких перемовин наша влада повинна ставитись з дуже великою обережністю. Ми повинні чітко і ясно розуміти, що Ердоган має не проукраїнську позицію. В стратегічно важливих питаннях Ердоган не той гравець, який нам сьогодні потрібен", - вважає Володимир Огризко.

Читайте також: У Ердогана пояснили, як президент Туреччини буде пропонувати Зеленському припинення війни РФ проти України

Нагадаємо, сьогодні президент Туреччини у Львові має провести двосторонню зустріч із президентом України, а потім тристоронню ще за участі Генсека ООН. Серед заявлених Туреччиною тем переговорів - можливість припинення війни РФ проти України "дипломатичним шляхом".