Офіційний Київ гостро відреагував на видачу російських паспортів на Донбасі: в Україні їх не визнаватимуть (Відео)

фото: bbc.com
фото: bbc.com

Росія розпочала процес видачі паспортів жителям непідконтрольних Києву територій Донецької і Луганської областей, розповів так званий начальник міграційної служби “ДНР” Володимир Краснощока.

За його словами, доставлятимуть людей до пункту видачі паспортів централізовано, на спеціально виділених автобусах, інформує bbc.com.

“Сьогодні була перша поїздка, далі планується практично щоденно доправляти громадян на територію Російської Федерації… Наразі отримано близько восьми тисяч документів на оформлення російського громадянства”, – розповів він.

За даними агентства "Інтерфакс", автобус із жителями так званої "ДНР" приїхав до пункту видачі паспортів у селі Покровське Ростовської області.

Водночас автобус із жителями "ЛНР" попрямував до іншого пункту видачі - в місті Новошахтинськ тієї ж Ростовської області.

На видачу російських паспортів вже відреагував премʼєр-міністр Володимир Гройсман. Дії РФ він назвав "зухвалим порушенням норм моралі і права", а також наголосив, що Україна "не визнає паспорти, видані країною-агресором".

У команді президента України Володимира Зеленського рішення Кремля засудили і заявили, що цим Росія "визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта".

Також в команді Зеленського закликали західних партнерів посилити дипломатичний тиск на РФ і запровадити проти неї нові санкції.

У травні українська влада заявила, що російські паспорти, видані жителям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, не визнаватимуться.

Докладніше - у відео BBC News Україна: