Офіційно: Єврокомісія рекомендує скасувати візи для українців

Україна-ЄС прапор України вривається в коло зірокЄвропарламенту і Раді ЄС Єврокомісія рекомендує скасувати візи для громадян України.

Відповідна законодавча ініціатива оприлюднена на сайті Єврокомісії. При цьому жодних додаткових вимог чи умов для цього від України документ не передбачає.

“Ми слідуємо нашій обіцянці запропонувати безвізові короткострокові поїздки для українців з біометричними паспортами, спрощуючи міжособистісні контакти і зміцнюючи економічні, соціальні і культурні зв’язки між Україною і ЄС. Це є результатом успіху українського уряду в досягненні далекосяжних і складних реформ у галузі юстиції та внутрішніх справ. Я дуже задоволений досягнутим прогресом, який є важливим досягненням для громадян України, і сподіваюся, що Європейський парламент і Рада приймуть нашу пропозицію найближчим часом”, – заявив єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Димитрас Аврамопулос.

Нагадаємо, раніше Верховна рада прийняла всі закони, необхідні для запровадження безвізового режиму Україна-ЄС. Відтак всі вимоги Євросоюзу для цього Україна виконала.

Після того, як рекломендацію Єврокомісії прийме Європейський парламент і Рада, громадяни України з біометричними паспортами зможуть їздити без віз на термін до 90 днів в Шенгенську зону. Безвізовий режим надасть можливість українцям без віз їздити до всіх держав-членів ЄС, крім Ірландії та Великобританії, а також чотирьох асоційованих країн ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія). Скасування віз не передбачає автоматичного надання права на роботу в ЄС.