Один з лідерів руху за незалежність Каталонії подав у відставку під тиском центру

artur-mas-dimiteКолишній каталонський перший міністр Артур Мас оголосив про свою відставку в якості голови партії PDeCat (Демократичної партії Каталонії), що є одним з активних прихильників незалежності Каталонії.

“Я вирішив піти у відставку, як голова Демократичної партії Каталонії”, – заявив він під час прес-конференції, додавши, що його “присутність обмежує розширення “Junts Per Catalunya” (“Разом за Каталонію”)  і що кількість судових справ проти нього “залишає мені мало можливостей для маневру ” .

Про це повідомляє видання The Spain Report.

PDeCat – Каталонська Демократична партія (колишня “Конвергенція та Єднання”, з 2017-го  переросла в “Junts Per Catalunya” (“Разом за Каталонію”) – виборчу платформу на чолі з Карлесом Пучдемоном.

Мас під час прес-конференції у вівторок увечері заявив, що прийняв рішення про відставку "влітку", додавши, що "новий етап потребує нового керівництва", і що він не хотів, щоб його правові труднощі обтяжували процес розширення.

Він високо оцінив результати виборів, отриманих Карлесом Пучдемоном та "Разом за Каталонію"  у грудні, як "чудову можливість для Демократичної партії розширити свою базу".

"Каталонський проект Незалежності", - сказав Мас - " ще має парламентську більшість".

Каталонський високопосадовець також повідомив, що  отримав повідомлення від Верховного Суду про включення його особи у розслідування щодо 1 жовтня, коли, як відомо, відбувся референдум про незалежність Каталонії, який, проте, не був визнаний Іспанією та ЄС.