Один із навчальних центрів ВМС ЗСУ відзначив п’яту річницю з дня свого заснування (Фото)

фото: ВМС ЗС України
фото: ВМС ЗС України

Особовий склад 198-го Навчального центру ВМС Збройних Сил України урочисто відзначив п’яту річницю з дня створення військової частини. Привітати військовослужбовців прибули перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, представники місцевої та обласної влади, рідні та близькі військових, духовенство, волонтери та жителі міста Миколаєва.

Про це інформує сторінка Фейсбук ВМС ЗС України .

2014 року до міста Миколаєва було виведено особовий склад 191-го навчального центру ВМС, який був захоплений російськими військами під час окупації території Автономної Республіки Крим. 25 військовослужбовців, які не зрадили військовій присязі, стали основою командного і викладацького складу новосформованого центру. У непростий період для країни Навчальний центр дуже швидко встав на ноги, підставив бойове плече військовим частинам під час підготовки фахівців, забезпечення заходів бойової підготовки і спільного виконання завдань на Сході держави.

— Ці п’ять років минули дуже важко. Ми пам’ятаємо, як всі разом формували центр, який на сьогодні має дуже потужну навчальну базу. А починалось все з перших наметів на полігоні «Широкий лан», першої мобілізації, формування перших батальйонів та відправка їх у район проведення бойових дій, — виступаючи перед присутніми, зазначив перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Хочу підкреслити, що не дивлячись на потужності навчального центру ВМС, який сьогодні є одним із найкращих організмів ВМС, головний ресурс це ви, особовий склад, який продовжує готувати спеціалістів для національного флоту.

фото: ВМС ЗС України
фото: ВМС ЗС України

Паралельно з навчанням спеціалістів, у центрі проводяться роботи з удосконалення навчально-матеріальної бази, соціальної інфраструктури, обладнання центру сучасними тренажерами. Зокрема, створені комп’ютеризовані тренажери з управління кораблями і катерами, штурманської підготовки, опанування електромеханічної частини корабля, боротьби за живучість, підготовки водіїв, психологічної підготовки дозволяють ефективно і якісно застосовувати сучасні технології провідних країн світу в навчанні спеціалістів Військово-Морських Сил Збройних Сил України. За п’ять років у навчальному центрі підготовлено більше 11 тисяч військовослужбовців.

фото: ВМС ЗС України
фото: ВМС ЗС України

У 2017 році на його базі сформовано Центр підготовки сержантського складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України, де здійснюється навчання старшин і сержантів за стандартами НАТО.

— Наші вихованці служать у всіх частинах ВМС України, навіть сьогодні у м. Балтімор (США) екіпажі катерів типу «Айленд» готуються до переходу в пункт базування, — додав начальник навчального центру капітан 1 рангу Шайген Шайволодян. — У нас дружній, наполегливий колектив, який знає, куди рухатись. Багато вже зроблено за ці п’ять років, але ще більше потрібно зробити.

"АрміяInform".