Одразу дві перевірки проведуть на телеканалі «НАШ» через поширення в ефірі російської пропаганди

фото: zn.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила дві позапланові перевірки телеканалу «НАШ». Причиною такого рішення є висловлювання Вадима Рабіновіча та Євгена Балицького, які можуть містити ознаки розпалювання ворожнечі та поширення фейків російської пропаганди.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Так, одну із перевірок призначили через етер 3 лютого. Тоді телеканал транслював брифінг народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Вадима Рабіновича. 

На ньому політик проголосив заяви, у яких Нацрада вбачає розпалювання національної ворожнечі та навіювання паніки серед людей. Також регулятор помітив у виступах політика ознаки поширення фейків російської пропаганди — про те, що з 2014 року влада в Україні нібито сповідує ідеологію «фашизму».

Вдруге ознаки порушення Нацрада помітила у заявах колишнього народного депутата Євгена Балицького. Як зазначив регулятор, під час прямого етеру 4 лютого та повтору 5 лютого політик некоректно критикував лідера громадської організації «Січ-С14» Євгена Карася. 

Такі висловлювання, на думку Нацради, мають ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті до представників окремої ідеології.

«Крім поширення висловлювань політика, під час передачі телеканал також щодо лідера громадської організації "С14" неодноразово демонстрував на екрані плашки з текстом, що містять терміни "фашист" і "нацист"», — додали у Нацраді.

Нацрада зобов'язала телеканал «НАШ» до 17 березня надати всі документи і матеріали, необхідні для проведення безвиїзної перевірки.