Одну зі зруйнованих опор ЛЕП, яка подає електрику в Крим, почали ремонтувати

електроопора ЛЕП яка подає світло в Крим лежить з прапором Укр ЗП люди фотографуютьАктивісти дали доступ ремонтникам до однієї зі зруйнованих опор. До решти – ні.

Як повідомили в “Укренерго”, бригада ремонтників уже почала заміну зруйнованої опори лінії електропередач 220 кВ “Каховка–Титан”, за якою електроенергія може подаватися в Крим і два райони Херсонської області.

“На світанку бригада виїхала, зараз проводиться розчищення, працює бурова машина – буде встановлена нова опора замість зруйнованої. Далі ми плануємо підправити сусідні опори, вирішується питання навішування дротів”, – йдеться у повідомленні “Укренерго”.

Читайте також:«Дуже небезпечно» для двох АЕС України — до чого призвело повалення опор ЛЕП (Відео)

Там додають, що ремонтують лише цю єдину опору, до інших доступу ремонтні бригади не мають.

Загалом же в Крим електроенергія з материкової частини України може надходити за чотирма ЛЕП: 330 кВ "Мелітополь-Джанкой", 330 кВ "Каховка-Островська", 330 кВ "Каховка-Джанкой" та 220 кВ "Каховка-Титан".

Читайте також:Електроблокада Криму: позачергове засідання Уряду України. Повна версія (Відео)

Нагадаємо, минулого тижня  - в ніч на 22 листопада - вибух зруйнував дві опори ЛЕП на Херсонщині, кримські татари та інші активісти, які проводять транспортну блокаду Криму не пускали ремонтників для відновлення подачі світла на анексовану територію з України.

Зрештою опори завалились, півострів залищився зовсім без подачі електроенергії з материкової України.

Ситуація вийшла на рівень Президента України.

З цього питання вчора позачергово у терміновому порядку збирався Уряд України.