Одного “сепаратиста” з Тернопільщини обміняли на полоненого, двох – судитимуть

P8080001-nПро результати розслідування ряду резонансних злочинів – особливо щодо звинувачень у тероризмі та сепаратизмі – повідомив представникам ЗМІ прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич на прес-конференції сьогодні, 31 жовтня.

– Нещодавно прокуратура області надіслала до суду кримінальне провадження стосовно двох місцевих жителів, обвинувачених у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб з метою вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, – каже Юрій Гулкевич.

Читайте також. Вербувальники Лужецькі – під вартою, бо не мають 900 тисяч гривень на заставу (Відео)

Він нагадав, що брати інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, направляли їх через територію Білорусії, у спеціальний табір у Ростові-на-Дону (РФ) для бойової підготовки та участі у терористичній діяльності в нашій державі.

– За 3 місяці цього року чоловіки завербували щонайменше 10 громадян України, – додав прокурор. –  Справу розглядає Тернопільський міськрайонний суд.

Читайте також. Буде суд: брати Лужецькі для “ДНР” завербували щонайменше 10 українців

Ще одного тернополянина, якого 10 вересня затримали за сприяння у діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», на початку жовтня етапували до Харкова.

– Цей 47-річний тернополянин, який навесні брав участь у захопленні Харківської ОДА у складі бійцівського харківського клубу  «Оплот», у квітні-травні вербував для терористів тернополян, – продовжує пан Гулкевич.  – Його разом з іншими 169 особами обміняли на полонених українських військових 3 жовтня у Харкові.

Читайте також. На Донбасі тернополяни затримати сепаратистку, яка через соцмережі поширювала проросійські настрої

Слід зазначити, що цей факт (тобто його обмін) не припиняє розслідування кримінального провадження, розпочатого щодо цієї особи за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України – «сприяння діяльності терористичної організації».

– Відповідно до процесуальних документів чоловіка оголосили в розшук, і в разі встановлення його місцезнаходження – розслідування щодо нього буде продовжено на загальних підставах і він відповідатиме за скоєний злочин, – підсумував прокурор.

До речі, чоловіка спіймали, коли він пробував завербувати двох тернополян,  але ті не піддалися на  провокації, а розповіли про розмову працівникам місцевого управління СБУ.

Софія Левицька