Одне місто й один район на Тернопільщині віднесені до помаранчевої зони

Головна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук повідомила про те, що місто Чортків на Тернопільщині та Тернопільський район віднесені до «помаранчевої зони», оскільки у Чорткові показник нових випадків захворювання на COVID-19 становить 147,8 випадка на 100 тисяч населення, а в Тернопільському районі – 155,6 випадка на 100 тисяч населення.

Ситуація із захворюваністю на COVID-19 у Тернопільській області вважається складною і напруженою, оскільки щодня реєструються багато нових випадків, сказала Оксана Чайчук.

Державна комісія ТЕБ та НС ввела нові критерії оцінки епідситуації на адміністративних територіях. Це — заповненість ліжок у медзакладах, середня кількість тестувань та показник захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях.

— Із 17 серпня ми будемо враховувати такі критерії як середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА – повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів, а в нашій області цей показник становлять 51,5. Наступний показник – завантаженість ліжок хворими на COVID-19 протягом 5 днів, який не повинен перевищувати 50%. До 50% вважається «зелена зона», від 50% до 75% – «помаранчева зона», більше 75% – «червона зона». Станом на сьогодні ми не перевищуємо даний критерій, у нас завантаженість ліжок становить від 22-26% протягом цих 5-ти днів. Ще один показник – реєстрація нових випадків захворювання на COVID-19 протягом останніх 14 днів. Доведений базовий рівень – не більше 40 випадків на 100 тисяч населення, – пояснила Оксана Чайчук.

Також вона наголосила, що за постановою Кабміну, місто Чортків і Тернопільський район віднесені до «помаранчевої зони», оскільки у Чорткові показник нових випадків захворювання на COVID-19 становить 147,8 випадків на 100 тисяч населення, а в Тернопільському районі – 155,6 випадків на 100 тисяч населення.