Одна фірма обдурила тернополян на 90 тис. грн, друга – встигла лише на 12 (Відео)

155ррДві фірми, які обдурювали тернополян на тисячі, нейтралізували міліціонери у Тернополі. Але правоохоронці не приховують, що аферистів ще є чимало і боротися з ними – важко.

Насамперед, йдеться про фірми, які обіцяли надати нашим краянам послуги з пошуку житла та роботи, а потім, посилаючись на пункти підписаної угоди, ошукували тернополян – люди допомоги не отримували, як і своїх грошей назад.

Читайте також. Тернопіль: усю інформацію про гральний бізнес відразу перевірятимуть (Відео)

Про це днями розповів начальник обласної міліції Олександр Богомол під час брифінгу. Він і повідомив, що міліціонери нині всіма можливими методами намагаються довести злочинну діяльність згаданих аферистів.

Так, до міліції із заявами звернулися 35 клієнтів фірми «Інмарс-2014». Але правоохоронці кажуть, що ошуканих – понад 90. Загалом у наших краян видурили майже 90 тис. грн. Друга фірма – «Інтекс-компані». У цій справі – 14 заяв від обдурених людей. Збитки у цьому випадку – понад 12 тис. грн.

– Звісно, їхня діяльність схожа на шахрайську. Власне, це і є шахрайство. Бо довести злочин важко – люди ж укладали угоди, а там, дрібним шрифтом, – чітко вказано, за що вони платять гроші, – каже Олександр Богомол. – Я назву фірму та їхні дані. Нехай подадуть на мене до суду, але тернополяни мають право це знати, аби не втрапити на гачок.

Отже, фірма «Інмарс-2014» почала працювати в Тернополі 14.01.2015 р. Офіс діяв за адресою: вул. Руська, 8, кв. 47. За словами пана Богомола, зареєстрована ця фірма в Одесі на Марію Гуган, 1991 р. н. Безпосередньо в офісі працювала Лілія Скупейко з Нікополя Дніпропетровської області. Фірма нібито надавала послуги з пошуку житла. Вартість – 1 тис. грн. “Пошуки” роботи коштували 250-400 грн.

– Ми маємо заяви 35 ошуканих осіб, зареєстрували ці звернення, порушили кримінальні провадження, дослідили, провели обшук, – перелічує Олександр Богомол кроки міліції. – На жаль, фірми за вказаною адресою вже не було. У ході розслідування з’ясувалося, що всі клієнти, які зверталися за послугами до цієї фірми, укладали договори. У документі написано, що за копіювання – 50 грн, за те, що подивися інформацію на комп’ютері, – 150, за анкету – 300…

Читайте також. «Я за свою посаду не платив», — головний міліціонер Тернопілля (Відео)

Діяли ділки за чіткою схемою, яку коротко описав головний міліціонер краю. Мовляв, ось вам номер мобільного, йдіть до “Новуса” чи деінде. Там вас зустрінуть і дадуть роботу чи покажуть помешкання. При цьому давали номер мобільного телефону. Клієнтам, аби остаточно переконати, звісно ж, показували на комп’ютері фото квартири, яку нібито можна винайняти. За оренду офісу, до речі, Романові Гаврилишину платили аж… 300 грн на місяць, що також викликало сумніви у міліціонерів.

– Шахраї користуються тим, що люди не мають роботи, доходів, – додає головний міліціонер. – Люди хапаються за першу ліпшу можливість. Зрештою, усе начебто виглядало законно, адже з клієнтами укладали угоди. Але в них вказували суму як реєстраційний платіж. Нижче в тому ж договорі була примітка – “реєстраційний платіж не повертається”.

Уже 9 лютого, одразу після перших звернень ошуканих «Інмарсом», міліціонери порушили кримінальне провадження. Справу розслідують. Уже 6 березня порушили кримінальне провадження щодо інших “метеликів”. Офіс фірми «Інтекс-компані» пропрацював не так довго. Розмістився він на бульв. Т.Шевченка. Наявні 14 заяв від жителів Тернопільщини. Їх надурили на 12 тис. грн.

Читайте також. Шахраї на Тернопіллі дискредитують честь і гідність міліції

– Там був порядніший орендодавець, – кажуть у міліції. – За першим зверненням ми отримали дозвіл на проведення обшуку. Коли дісталися до офісу, шахраїв там, на жаль, уже не було, – додав пан Богомол. – До речі, за нашою інформацією, помешкання шахраям здавав Анатолій Кучеренко…

Ця фірма зареєстрована в Дніпропетровську. Директорка – Юлія Мица, 1993 р. н. – жителька Тернополя, але зареєстрована в Сумах. Тобто у фірмах працювали різні люди, але всі – немісцеві. Причому міліціонери помітили схожу схему у їхніх діях, що наштовхує на думку про одних і тих же організаторів бізнесу.

– Окрім цих фірм у Тернополі діють ще кілька, які працюють за схемами, які мають ознаки шахрайства, – продовжує Олександ Богомол. – Йдеться про фірми, які надають послуги з лізингу авто, діють за схемою – «гроші зараз», дають кредити… Але якщо ти хочеш взяти 50 тис. кредиту, то маєш сплатити 12 наперед. Такі речі мали б змушувати тернополян замислюватися, чи варто далі з тими людьми мати справу…

До речі, гроші з шахраїв зможуть стягнути через суд лише тоді, коли доведуть їхню провину. Якщо в зловмисників є майно – накладуть арешт. Утім, ошуканим варто розуміти, що така процедура -тривала.

– Довести діяльність шахраїв дуже важко, – наголошує Олександр Богомол. – Але ми працюємо в цьому напрямку. Не буду розкривати всіх оперативних схем, які ми застосовуємо… Просто треба довести, що людина в момент, коли брала гроші, знала, що ніяких послуг не надасть. До того ж, суми у такого роду справах – невеликі, тому люди через 250 чи 400 грн махають руками і не пишуть заяви. Добре, що є ті, які звернулися до нас. Принаймні, хоч спробуємо призупинити діяльність шахраїв…

Софія Левицька