Одіозного “атамана”, який воював на Донбасі, Україна судитиме заочно

Козіцин в генеральському на площіМикола Козіцин, який у 2014-15 роках воював зі своїми “казаками” на Донбасі, буде засуджений в Україні заочно.

Дозвіл на це 7 березня дав суд, повідомляє ГПУ.

“Ухвалою Печерського районного суду м. Києва задоволено клопотання Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України та надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо ватажка незаконного збройного підрозділу «Всевелике військо Донське» терористичної організації «ЛНР» громадянина Російської Федерації М. Козіцина”, – йдеться в повідомленні Генпрокуратури України.

Читайте також: «Атамана» Козіцина, який воював на Донбасі, російські «казаки» публічно оголосили зрадником

У відомстві нагадують, що в квітні 2014 року на території Російської Федерації Козіцин утворив незаконне збройне формування «Всевелике військо Донське» з числа громадян РФ та інших осіб, на чолі якого незаконно вторгся на територію України та до листопада 2014 року в Луганській області у складі терористичної організації «ЛНР» організовував та безпосередньо брав участь у нападах на учасників антитерористичної операції.

Крім того, М. Козіцин організовував вчинення підлеглими йому терористами розбійних нападів на волонтерів, журналістів, священнослужителів та інших цивільних осіб з числа місцевих мешканців з метою заволодіння їх майном, незаконне позбавлення волі та утримання в нелюдських умовах, побиття, знущання, мордування та інше жорстоке поводження з полоненими, у тому числі вагітними жінками.

Читайте також: Одіозний «казачий атаман» заявляє, що зібрав на підмогу бойовикам на Донбасі 4 дивізії (Відео)

У ГПУ запевняють, що найближчим часом обвинувальний акт стосовно Миколи Козіцина направлять до суду, де буде ініційоване питання здійснення спеціального судового провадження.

Сам Микола Козіцин – уродженець Торецька на Донбасі і громадянин Росії – останнім часом заявляв, що збирає 4 дивізії “казаків”, аби повернутись на Донбас і далі воювати там за “рускій мір”. Наразі Козіцин у Росії.