Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться 11-19 липня

dbacb4d172abbc650414f484f6977ddc
Одеський кінофестиваль 2014. Фото: culturemeter.od.ua

Щорічний міжнародний кінофестиваль в Одесі порадує режисерів і кіноманів у п’ятий раз.

В Одесі з 11 по 19 липня відбудеться головна кіноподія літа – Одеський міжнародний кінофестиваль 2014 (ОМКФ). Боротися за найвищу нагороду п’ятого, ювілейного КІНОФЕСТИВАЛЮ – Золотого Дюка – та інші призи Міжнародного конкурсу будуть 12 повнометражних картин, серед яких призери Берлінського, Каннського та інших кінофестивалів.

Читайте також. Міхалков закликав Путіна звільнити українського режисера Сенцова

В Національній конкурсній програмі представлені 13 короткометражних робіт і 7 повнометражних фільмів. Дві українські стрічки візьмуть участь одночасно в Національному та Міжнародному конкурсах ОМКФ 2014. Цього року призовий фонд складе 38,5 тисяч євро (близько 580 тисяч гривень, – прим.ред.).

«2014 - ювілейний для Одеського міжнародного фестивалю, - сказала президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. - Цей рік став дуже складним і переломним як для країни, так і для всіх нас. Наша команда робить все можливе, щоб фестиваль не просто відбувся, але пройшов на належному рівні. У цьому прагненні нас підтримують колеги: більше 250 авторитетних представників відомих міжнародних кінофестивалів, включаючи Каннський, Берлінський і Венеціанський, висловили підтримку на адресу фестивалю. Вони впевнені, що в цей непростий період фестиваль має відбутися. Їх підтримка свідчить про те, що за п'ять років роботи ОМКФ переріс рівень національної події і міцно зайняв своє місце в міжнародному кінокалендарі, не залишивши байдужими ні глядачів, ні професіоналів».

Відкриється фестиваль показом стрічки італійського режисера Паоло Відзі «Людський капітал» з провідними сучасними актрисами Італії - Валерією Бруні-Тедескі і Валерією Голіно.

Фільмом закриття ювілейного Одеського кінофестивалю стане нова картина бельгійського режисера, продюсера і сценариста Венсана Ланно «Паперові душі» із зіркою французького кіно - найвідомішим «високим блондином» П'єром Рішаром.

Джерело: bigmir)net