Одеські науковці розробили спосіб на принтері виготовляти людські органи (Відео)

Володимир Усов, засновник і директор компанії Kwambio Фото: dumskaya.net
Володимир Усов, засновник і директор компанії Kwambio
Фото: dumskaya.net

Більше мільйона чоловік у всьому світі мають потребу в пересадці органів. Схоже в цій проблемі може бути революційний прорив — українці розробили технології, що дають можливість «вирощувати» органи.

Український стартап Kwambio, конкретніше — одеський стартап спільно з фондом WeFund Ventures представив проект із друку людських кісток і органів ADAM. Про це пише mind.ua.

Зокрема, в рамках проекту Kwambio з партнерами створив два нових біоматеріали — керамічне біоскло і модифікований біополімер.

Вони будуть використовуватися для друку різних типів кісток, а також з часом м’яких тканин, судин і складних органів. Матеріали були успішно протестовані в Швеції, зараз вони проходять доклінічні дослідження в Україні.

Крім цього, Kwambio працює над новими біопринтерами для лабораторій і університетів, які будуть друкувати кістки і органи. Стартап планує представити прототип до кінця 2019 року. Комерційний запуск всього проекту намічений на серпень 2020 року.

Креативно про можливості в перспективі друкувати людські органи і відновлювати за допомогою цього організм людини розповіли у відео.