Очисні споруди на Тернопільщині будуватиме фірма з Полтави? (Фото, Відео)

sooruzhenyaПро будівництво та реконструкцію очисних споруд  на Тернопільщині йшлося під час зустрічі заступника голови Тернопільської ОДА Леоніда Бицюри з представниками проектних організацій.

Зокрема, були присутні працівники приватного акціонерного товариства  «Тернопільводпроект» (Тернопіль)  і приватного підприємства «Екологія» (Полтава).

Читайте також. Мешканців Тернопілля просять внести пропозиції у проект обласної програми з екології

– Однією з найголовніших екологічних проблем краю є стан каналізаційних очисних споруд на території області, – наголосив Леонід Бицюра. – У деяких районах їх взагалі немає, у деяких – непридатні  для експлуатації, зруйновані і продані чи не працюють або мають застарілу проектно-кошторисну документацію. Відсутність необхідних споруд і механізмів призводить до забруднення навколишнього середовища.

За словами Леоніда Бицюри, першим кроком вирішення проблеми є розробка проектно-кошторисної документації. Допомогти в у цьому готові представники ПРаТ  «Тернопільводпроект» (Тернопіль) і  ПП «Екологія».

Нагадаємо, нещодавно на відсутність очисних споруд або проблеми з ними нарікали голова ОДА Олег сиротюк і директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Орест Сінгалевич.

Читайте також. Останні 17 тонн “старих” отрутохімікатів з Тернопілля мають вивезти цього року (Відео)

– На території області налічується 139 очисних споруд, з яких 127 не забезпечують  повної біологічної очистки, – каже пан Сінгалевич. – Із 35 міст та селищ області каналізаційними очисними спорудами забезпечені лише 24, однак тільки 4 станції працюють ефективно.

Головною причиною такої ситуації, на думку фахівця, є значна зношеність  каналізаційних мереж, насосних станцій, очисних споруд і припинення експлуатації обладнання  через високу енергоємність. Втім, є й інші чинники, каже Орест Сінгалевич: недостатня увага міських і селищних рад до питань забезпечення функціонування згаданих об’єктів.

– Для забезпечення системної діяльності у сфері охорони довкілля загалом і водних ресурсів, зокрема, департамент розробив проект Програми охорони навколишнього природного  середовища в області на 2014-2020 роки, який зорієнтований на виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, – додав Орест Сінгалевич. – Однією з передумов забезпечення реалізації цієї Програми у питаннях поліпшення стану водних ресурсів є те, що департамент забезпечив виготовлення на 80% від потреби проектно-кошторисної документації на реконструкцію та будівництво каналізаційних очисних споруд міст і селищ області із застосуванням сучасних технологій.

Довідково. Природоохоронне підприємство “Екологія” створили в 1990 р. За цей період фахівці підприємства ввели в експлуатацію понад 400 об’єктів. Їхня технологія біологічної очистки у 2000 р.  отримала Державну премію в сфері науки та техніки. Підприємство має багаторічний  досвід роботи у районах Тернопільщини.

Приватне акціонерне товариство “Тернопільводпроект” діє в Тернополі з 14 грудня 2011 р. Раніше – Тернопільська проектно-вишукувальна експедиція інституту “Укрдіпроводгосп”. За їхньою проектно-кошторисною документацією побудували понад 800 ставків і водосховищ, осушили 160 тис. га перезволожених земель, розчистили сотні кілометрів потічків і річок, побудували тисячі мостів і містків через річки, канали тощо. Чимало проектів реалізовані у Тернополі.