Очільником ГУР Міноборони України став розвідник, якого у Києві хотіли підірвати спецслужби РФ

Наслідки підриву авто розвідника в Києві 4 квітня 2019 року. Фото – Нацполіція

Торік у квітні громадянин РФ підірвав у Києві автомобіль, що належав українському “розвіднику Б.” За даними ЗМІ, мішенню російського підривника був офіцер ГУР Міноборони України Кирило Буданов, який тоді від вибуху не постраждав.

Кирила Буданова 5 серпня цього року Володимир Зеленський призначив начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомляє сайт Президента України.

Указ про звільнення з цієї посади Василя Бурби та призначення на неї Кирила Буданова оприлюднені на сайті Глави держави.

“Офіс Президента України дякує Василю Бурбі, який обіймав посаду начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Він проявив свою високу ефективність та професійність і зробив чималий внесок у покращення безпекової ситуації в Україні.

Водночас Офіс Президента вітає призначення Кирила Буданова на цю посаду. Зміна начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони пов’язана з потребою переформатування та інтенсифікації роботи, пошуку та впровадження сучасних підходів і поглядів на вирішення безпекових питань”, – сказано в повідомленні на сайті Президента України.

Читайте також: Нічний вибух авто в Києві: з’ясовуються несподівані обставини про можливий замах на офіцера українських спецслужб (Відео) 

Як нагадує УП, 4 квітня 2019 року у Києві вибухнув Chevrolet Evanda, внаслідок чого чоловік, який закладав вибухівку, отримав поранення. Спершу повідомлялося, що підривник помер у лікарні, але він вижив.

Ім’я “розвідника Б.”, який був мішенню підривника у квітні, слідство не називало. Деякі ЗМІ писали, що йдеться про майора сил спецрезерву ГУР Міноборони Кирила Буданова.

За повідомленням СБУ, завдяки її діям у 2017 році російські спецслужби відклали чергову ліквідацію офіцера української розвідки, з травня 2018 року її підготовкою займався вже громадянин РФ Башир Куштов, але спроба в квітні 2019 року не вдалася.

Голосіївський райсуд Києва призначив 7 та 8 років в’язниці двом підривникам-громадянам Росії.