Побитий і повішений у парку Києва: все, що наразі відомо про смерть білоруського активіста Шишова (Відео)

Віталій Шишов

Зниклого в Києві вранці 2 серпня неподалік дому  білоруського активіста Віталія Шишова сьогодні вранці знайшли повішеним у парку у передмісті Києва.

Як повідомляє ТСН з місця події, Шишова з ушкодженнями на обличчі знайшли повішеним на дереві за двісті метрів від доріжки, якою він бігав щоранку. Вранці 2 серпня він також вийшов на пробіжку, але додому так і не повернувся. Його учора весь день шукали колеги. Сьогодні вранці тіло знайшли правоохоронці.

26-річний громадянин Білорусі Віталій Шишов з осені 2020 року жив у Києві. В Україну він переїхав на тлі тиску та репресій щодо незгодних з політикою Олександра Лукашенка.

Колеги Шишова по "Білоруському дому в Україні" кажуть, що Віталія Шишова знайшли повішеним з ушкодженнями обличчя. Друзі загиблого білоруського опозиціонера кажуть, що за Шишовим стежили. У самогубство Віталія Шишова не вірять.

"Це "фішка" нашого КГБ: побити і повісити", - кажуть білоруські друзі про можливість вбивства Шишова спецслужбами Білорусі.

Як повідомив глава Національної поліції України Ігор Клименко, слідчі наразі розглядають дві найперші версії: самогубство чи вбивство з імітацією самогубства.

Кримінальне провадження, за словами Клименка, поліція відкрила за статтею ККУ "умисне вбивство".

Тіло білоруса Віталія Шишова відправили на експертизу, яка й має встановити причину смерті.

"Ми не відкидаємо, що під час розслідування будуть і інші версії. Все це можемо дізнатися після опитування свідків, після аналізу матеріалів відеокамер, проведення слідчих експериментів та ряду експертиз: судово-медичної, гістологічної, трасологічної, медико-криміналістичної та молекулярно-генетичної. Крім того, ми паралельно вивчаємо спосіб життя Віталія, його громадську діяльність", – повідомив Ігор Клименко.

Більше подробиць з місця події - у відео ТСН та у повній версії брифінгу глави Нацполіції України Ігоря Клименка