Обсяг субвенцій для Тернопілля у 2015 р. складатиме 1,6 млрд грн (Відео)

P1230012-nРозмір базової дотації Тернопіллю – 328,3 млн грн, що набагато менше, ніж торік. Але освітню і медичну галузь, а також соціалку та деякі інші сфери фінансуватиме держава – через окремі субвенції.

Із новаціями у формуванні та розподілі обласного бюджету-2015 ознайомив громадськість і решту присутніх під час презентації проекту кошторису на цей рік директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк.

Читайте також. Тернопілля отримає «бюджет проїдання» — на розвиток передбачили мінімум (Відео, Фото)

Спершу пан Скибиляк коротко окреслив основні показники обласного бюджету на 2015 рік. Так, згідно із перерозподілом функцій між державним і місцевими бюджетами, у тому числі розширенням видаткових повноважень місцевих органів влади, а також запровадженням нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів і міжбюджетних відносин, показники кошторису, за його словами, обраховували на новій основі – в горизонтальному вирівнюванні.

- Формування показників місцевих бюджетів здійснили на основі змін до податкового та бюджетного кодексів і реформи міжбюджетних відносин, а також основних напрямків бюджетної політики. Згідно з новим законодавством місцеві бюджети області обраховані в розмірі 5,9 млрд грн, - каже він. – Сюди входить базова дотація та власні доходи.

Чи не головна новація 2015 року – розрахунок субвенцій у державному бюджеті. Так, освітня для Тернопілля надійде окремо. Вона становить 1293,8 млн грн. Те саме - із медичною субвенцією – 1109,6 млн грн, субвенцією на підготовку робітничих кадрів (фактично – на профтехосвіту – прим.) – 184,7 млн грн, виплату допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям – 1249,2 млн грн, надання пільг і субсидій населенню на житлово-комунальні послуги – 301,6 млн грн, послуги зв’язку та пільговий проїзд – 39,6 млн грн. У цілому обсяг субвенцій складатиме 1,6 млрд грн.

- Уперше цього року на фінансування місцевим бюджетам передають чотири освітянських заклади, один медичний і три фізкультурно-спортивні товариства: «Динамо», «Спартак», «Україна», - зауважив Степан Скибиляк. – Крім того, на фінансування з місцевого бюджету переходить галузь ветмедицини. Тож на це ми теж змушені були передбачити кошти (22,4 млн грн – прим.).

До речі, 30 грудня Тернопіллю вирішили додати 84 млн грн, що дало змогу збалансувати обласний бюджет, 100-відсотково забезпечивши виплату зарплати та сплату за енергоносії в бюджетній сфері. Однак йдеться не про підвищення, а про рівень 2014 року. Отже, фонд оплати праці не має у 2015-му виходити за межі попереднього року.

Окреслив директор департаменту фінансів і нововведення у бюджетному законодавстві. Так, із районних бюджетів тепер будуть фінансуватися дошкільні навчальні заклади, будинки культури, клуби, бібліотеки, а з сільських бюджетів – органи місцевого самоврядування, комунальне господарство, благоустрій та інші видатки. Для цього в районних бюджетах у 2015 р. залишать 60% замість 15% податку на доходи фізичних осіб.

До речі, фінансуватимуть цього року і деякі обласні програми, але – лише ті, що мають соціальний характер. Наприклад, будуть кошти на депутатську допомогу людям із соціально-незахищених категорій (1,6 млн грн), на обласну школу мистецтв (6,4 млн грн), для забезпечення спеціалізованих шкіл (3,2 млн грн) та інше.

Довідково. Із 1 січня 2015 року мінімальна зарплата становить 1218 грн, з 1 грудня наступного року вона зросте до 1378 грн. Посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня становить 852 грн, з 1 грудня 2015 р. – 1012 грн.

Софія Левицька