Обстріл півночі України з території РФ: експерт оцінив загрозу повторного вторгнення військ Росії (Відео)

Загроза ворожих обстрілів із території РФ і Білорусі зберігається, але на повторне вторгнення на півночі України армія РФ не спроможна.

Про це український військовий експерт Олег Жданов заявив в ефірі 24 Каналу.

Він пояснив, що на кордонах на півночі України кількість військ РФ зараз настільки невелика, що “удар у спину” ЗСУ вони зробити не можуть. Ці російські підрозділи в разі спроби вторгнення українська оборона розіб’є відразу.

“Сумська, Чернігівська і Київська області – там більш-менш спокійно. Російські війська відійшли з того напрямку. Залишилась незначна кількість російських військ, які стоять вздовж кордону і наносять нам вогневе ураження. І ще один позитивний признак: підходи до тих майданчиків, де стояли російські війська в Білорусі, вони вже зараз навіть розміновуються силами білоруських військ… Тобто якщо ми кажемо про загрозу втручання російських військ із Білорусі, то їх там вже майже не залишилось”, – сказав Жданов.

Експерт відзначив, що низькою залишається й загроза наступу військ Білорусі на північ України.

"Що стосується загрози, то вона існує, вона нікуди не поділася. Лукашенко нас постійно дратує пересуванням військ: по посуне їх до кордону, то відсуне. Тому ми спостерігаємо. Там, не жаль, небезпека вторгнення, хоч і маловірогідна, але зберігається", - сказав Олег Жданов.

Нагадаємо, у вечірньому зведенні 17 травня Генштаб ЗСУ повідомляв про ворожі обстріли півночі України. 

"З території Російської Федерації ворог обстрілює населені пункти на території Сумської та Чернігівської областей", - йшлося в повідомленні.