Обов’язкове електронне декларування активістів КСУ визнав неконституційним

електронне декларуванняКонституційний суд України визнав неконституційним норми закону про обов’язкове електронне декларування доходів активістів, які ведуть антикорупційну діяльність.

Про це повідомила у Фейсбук Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова.

“Вітаю сьогоднішнє рішення Конституційного суду України щодо неконституційності е-декларування для активістів”, – написала Денісова.

Вона нагадала, що на заклик коаліції громадських організацій ще у червні 2018 року направила до КСУ подання щодо неконституційності окремих положень законів “Про запобігання корупції” та “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб”.

“Вважаю, що необхідність подання електронних декларації про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї. Антикорупційні обмеження мають бути передбачені лише для чиновників. Поширення цих зобов’язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності”, – заявила Денісова.

Як повідомляє DT.UA з посиланням на свої джерела, відповідне рішення Конституційний суд України ухвалив 6 червня більшістю голосів.