Обов’язкове щеплення від Covid-19 в Україні: у МОЗ офіційно визначили покарання за його відсутність

Міністерство охорони здоров’я України дало місяць на щеплення від коронавірусу освітянам і чиновникам. Якщо ж вони цього не зроблять, то будуть відсторонені від роботи за власний рахунок.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, такі норми містить наказ МОЗ України.

Наказ передбачає, що обов’язковій вакцинації проти Covid-19 в Україні підлягають чиновники виконавчої і місцевої влади, а також працівники державних, комунальних і приватних закладів освіти від дитсадків і викладачів гуртків до вишів.

"Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти Covid-19.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти Covid-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності", - йдеться в повідомленні МОЗ України.

Цей наказ вступає в дію через місць після опублікування. За цей час визначені наказом МОЗ працівники мають пройти обов'язкову вакцинацію від коронавірусу.

"Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти Covid-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати", - наголосили у МОЗ України.

У Мінохоронздоров'я додали, що не проводити обов'язкове щеплення проти коронавірусу можуть лише ті працівники органів влади і освіти, у яких є офіційно підтверджені протипокази для цієї вакцинації.