Обміни чи зрада?

барнаІз самого початку ведення війни Віктор Медведчук, якого в переговорний процес президентові України нав’язала канцлерка Німеччини Ангела Меркель як єдину людину з України, з якою буде контактувати Путін, постійно нав’язував методику, послідовність, списки для звільнення, котрі він погоджував у Кремлі.

Відповідно до цієї кремлівської методики всіх істинних проукраїнських місцевих патріотів, які відкрито допомагали нашим військовим, підтримували Україну на Донбасі, майданівців, добровольців, військових, які билися до останнього й потрапили в полон, мали обмінювати в останню чергу, ламаючи їх у катівнях Росії чи ОРДЛО. Це повинно було б стати цинічним уроком для усіх наших військових, щоб не чинили супротив окупантам, а без бою здавалися, за що їх помилують і першочергово звільнять. Натомість Путін вимагав від президента Порошенка звільнити «беркутят», причетних до розстрілу на Майдані, осіб, які чинили теракти, диверсії, вбивства, що не мали жодного відношення до війни на Сході, але підтверджували терористичну діяльність Кремля на території України.

Петро Порошенко не погоджувався на такі умови Медведчука-Путіна, бо вважав, що справжні військові, добровольці, важкопоранені й патріоти мають бути звільненні першочергово. Саме тому Кремль не давав згоду на обмін, постійно його відкладав, використовуючи українських полонених як засіб шантажу їх родин, котрі за задумом Кремля мали тиснути, здійснювати несвідомо інформаційні та публічні провокації проти президента Порошенка. Під час однієї з таких зустрічей з родинами полонених від однієї матері я почув прохання піти на поступки Путіну, відмовитися від Криму, бо він у Кремлі пообіцяв звільнити всіх наших полонених. На це ми не могли піти. Але президент Порошенко, наша проукраїнська коаліція у ВРУ, міністр закордонних справ, дипломати зі всіх міжнародних трибун зверталися до світової спільноти, лідерів країн, світових структур щодо продовження санкцій і тиску на Кремль, який порушує імплементовані самою ж Росією норми міжнародного гуманітарного права, зокрема в частині обміну та утриманню полонених. Саме внаслідок цілеспрямованої, грамотно спланованої, професійної міжнародної діяльності Петро Порошенко, депутати ВРУ, наші депутати Європарламенту, дипломати домоглися без будь-яких поступок, без здачі територій, національних і державних інтересів звільнення Кремлем у кінці грудня 2017-го майже сотні наших військовополонених, справжніх патріотів, важкопоранених. Пригадую брехливі звинувачення та крики про зраду псевдопатріотів у жовтні 2017-го, коли ми голосували законопроєкт про реінтеграцію Донбасу, що дало змогу розв’язати руки американцям у протидії агресії Росії для звільнення наших полонених.

Саме таким шляхом і йдуть країни, котрі цінують своїх патріотів і свою землю, зокрема Ізраїль. На жаль, Зеленський пішов саме шляхом обміну за методичкою Кремля: звільнив «беркутят», убивць, диверсантів, терористів, які не мають відношення до бойових дій, причетних до збиття малазійського боїнгу, позбавляючи Кремль відповідальності за злочини перед світом, Україною, звільняючи Росію від виплат завданої нам шкоди для відбулови Донбасу і Криму… Натомість Україна «отримала» лишень двох військовополонених, а решта… Це спричинило обурення, розпач родичів українських військовополонених.

Разом із економічним, політичним, дипломатичним, знищенням держави Зеленський продовжує її інституційне знищення, показуючи повну нездатність захистити своїх воїнів, полонених, патріотів. Натомість звільняє тих, хто вбиває українців, патріотів і знищує нашу країну. Це — спосіб ліквідації неукраїнським каганатом нашої істинної проукраїнської патріотичної, націоналістичної, дієвої еліти задля подальшого безперешкодного продажу ними нашої землі та знищення нашої державності.

Чому так сталося? Тому, що українці своїм недолугим вибором дали владу неукраїнцям. Кого наші вороги не можуть купити, залякати, нагнути, знищують або фізично, як Сашка Музичка чи Вячеслава Чорновола, або політично, шляхом інформаційного оббріхування через свої медіаресурси, соціальні мережі, інтернет, проплачених блогерів, продажних журналістів, псевдо активістів, псевдоантикорупціонерів. Як це зробили із Петром Порошенком та іншими проукраїнськими політиками, державниками, авторитетними військовими… На жаль, люди, не думаючи, на ці брехні ведуться. Настав час думати!

Олег Барна, народний депутат 8 скликання.